Pasaulyje

2017.05.17 15:20

V. Putinas pasiruošęs pateikti JAV Kongresui S. Lavrovo ir D. Trumpo pokalbio įrašą

BNS2017.05.17 15:20

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pareiškė, kad Maskva gali pateikti savo užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo ir JAV prezidento Donaldo Trumpo, kaltinamo netinkamu įslaptintos žvalgybos informacijos atskleidimu, pokalbio įrašą.

„Jeigu JAV administracijai tai pasirodys įmanoma, esame pasiruošę pateikti Lavrovo ir Trumpo pokalbio įrašą JAV Senatui ir Kongresui“, – per spaudos konferenciją Sočyje sakė V. Putinas.

„Aišku, tuo atveju, jeigu amerikiečių administracija to panorės“, – pridūrė jis.

Pirmadienį dienraštis „The Washington Posto“ pranešė, pranešė, kad D. Trumpas per anksčiau šį mėnesį įvykusį susitikimą Rusijos užsienio reikalų ministrui Sergejui Lavrovui ir šalies ambasadoriui JAV Sergejui Kisliakui atskleidė itin slaptos informacijos apie džihadistų grupuotę „Islamo valstybė“ (IS). Laikraštis citavo vieną JAV administracijos šaltinį, sakiusį, kad šis žingsnis „sukėlė pavojų itin svarbiam informacijos apie IS šaltiniui“.

Tačiau Baltieji rūmai tokius kaltinimus neigė.

Pats šalies prezidentas socialiniame tinkle „Twitter“ rašė turėjęs „visas teises“ pasidalyti su Rusija „faktais, susijusiais su terorizmu ir avialinijų skrydžių saugumu“.

D. Trumpui metami kaltinimai išprovokavo raginimų paskirti specialųjį prokurorą, kuris ištirtų prezidento ryšius su Rusija. Maža to, net imta svarstyti, ar galima būtų inicijuoti jo apkaltos procesą.

Tačiau V. Putinas pasmerkė šiuos pareiškimus ir sakė, kad Amerikos politinę bendruomenę apėmusi „šizofrenija“.

„Matome, kad Jungtinėse Valstijose vystosi politinė šizofrenija. Niekaip kitaip negaliu paaiškinti kaltinimų pareigas einančiam prezidentui, kad jis išdavė Lavrovui kažkokias paslaptis“, – pareiškė Kremliaus vadovas.

„Beje, šiandien jau su juo (S. Lavrovu) kalbėjausi. Teks pareikšti jam pastabą, papeikimą, nes jis su manimi šiomis paslaptimis nepasidalijo. Nei su manimi, nei su Rusijos specialiųjų tarnybų atstovais. Jis labai blogai pasielgė“, – sarkastiškai kalbėjo V. Putinas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt