Pasaulyje

2017.05.17 13:50

Prie Turkijos ambasados JAV susirėmė R. T. Erdogano šalininkai ir kritikai

ELTA2017.05.17 13:50

Prie Turkijos ambasados Vašingtone kilus susirėmimams tarp Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano šalininkų ir priešininkų, sužeisti devyni žmonės, du sulaikyti, informuoja britų nacionalinis transliuotojas BBC.

Antradienį Vašingtone kaip tik susitiko Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas ir Turkijos lyderis R. T. Erdoganas. Praėjus kelioms valandoms po susitikimo, keli tuzinai protestuotojų susirinko prie Turkijos ambasadoriaus rezidencijos ir įžeidinėjo R. T. Erdogano šalininkus.

„Mes protestuojame prieš R. T. Erdogano politiką Turkijoje, Sirijoje ir Irake. Jie mano galį čia numalšinti protestus ir laisvą minčių reiškimą, kaip kad bando malšinti Turkijoje. Jie kelioms minutėms sustabdė mus, tačiau likome ir toliau protestavome prieš tironišką R. T. Erdogano režimą“, – sakė vienas demonstrantas.

Policijai pavyko numalšinti susirėmimus, sužeistieji nugabenti į George`o Washingtono universitetinę ligoninę.

Po susitikimo per bendrą spaudos konferenciją JAV lyderis ir Turkijos prezidentas sakė pasižadėję stiprinti dvišalius santykius.

„Mus sieja puikūs santykiai, padarysime juos dar geresnius“, – sakė D. Trumpas.

Tačiau Turkijos prezidentas pakartojo niekada nepritarsiąs JAV sąjungai su Sirijoje kovojančiomis kurdų pajėgomis. Anksčiau šį mėnesį Jungtinės Valstijos nusprendė apginkluoti Sirijos kurdų YPG kovotojus. YPG, Vašingtono akimis, yra geriausias sąjungininkas kovoje su džihadistais Sirijoje. Tačiau, Ankaros požiūriu, YPG yra teroristinė grupuotė. Sirijos demokratinių pajėgų (SDF) gretose besikaunantys kurdai bus apginkluoti, siekiant padėti jiems išstumti „Islamo valstybę“ iš jos tvirtovės Rakos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt