Pasaulyje

2017.05.16 23:21

E. Macronas naują Prancūzijos vyriausybės sudėtį paskelbs trečiadienį

ELTA 2017.05.16 23:21

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas naujos vyriausybės sudėtį paskelbs trečiadienį, o ne antradienį, kaip buvo planuota. Eliziejaus rūmų duomenimis, užtruko pirminis kandidatų į ministrus mokesčių deklaracijų vertinimas. Be to, norima išvengti galimų interesų konfliktų. Tai esą atitinka E. Macrono pažadus siekti „didesnės moralės viešajame gyvenime“, praneša agentūra AFP.

Pradžioje planuota, kad naujoji vyriausybė bus pristatyta antradienį. Dabar nurodoma, kad tai bus padaryta trečiadienį 15.00 val. Pirmasis naujos vyriausybės posėdis numatytas ketvirtadienį priešpiet. 

Ankstesniais metais ne kartą būta atvejų, kai ministrai ar aukšti vyriausybės darbuotojai įsiveldavo į aferas. Kilus ko gero didžiausiam skandalui per E. Makrono pirmtako Francois Hollande`o kadenciją, 2013-aisiais dėl mokestinio sukčiavimo buvo priverstas atsistatydinti biudžeto ministras Jerome`as Cahuzac`as.

Manom, kad E. Macronas, kuris pirmadienį premjeru paskyrė nuosaikų konservatorių Edouard`ą Philippe`ą, gali pasirinkti ministrus iš plataus partijų spektro. Prezidentas nori birželį vyksiančiuose parlamento rinkimuose užsitikrinti valdančiąją daugumą savo reformų kursui.