Pasaulyje

2017.05.16 18:51

ES nustatė galutinį terminą Lenkijai ir Vengrijai dėl migrantų priėmimo

BNS 2017.05.16 18:51

Europos Sąjunga antradienį nurodė birželį galutiniu terminu Lenkijai ir Vengrijai pradėti dalyvauti migrantų iš Italijos ir Graikijos dalybose, arba joms bus taikomos sankcijos.

„Aš raginu Lenkiją ir Vengriją, nepriėmusią nė vieno asmens, ... pradėti tai tiesiog dabar“, – sakė žurnalistams ES migracijos komisaras Dimitris Avramopulas.

„Jeigu šito nebus daroma iki kitos (Europos Komisijos) ataskaitos birželį, Komisija nedvejodama pasinaudos savo galia, pagal sutartis, ir pradės pažeidimų nagrinėjimo procedūras“, – sakė jis.

Ankstesnis Europos Sąjungos planas iki rugsėjo tarp ES šalių paskirstyti 160 tūkstančių pabėgėlių nebus įvykdytas – tikimasi įkurdinti mažiau negu 40 tūkstančių.

Pasak D. Avramopulo, kol kas pasirūpinta daugiau kaip 18 tūkstančių migrantų perkėlimu, dar numatyta perkelti 12 su puse tūkstančio jų iš Graikijos ir apie 4 tūkst. iš Italijos.

Minimi 16 su puse tūkstančio asmenų gali būti perkelti iki rugsėjo, bet kai kurios šalys, „pažeisdamos savo įsipareigojimus“, nėra priėmusios nė vieno migranto, sakė jis ir ypač piktinosi Lenkija be Vengrija.