Pasaulyje

2017.05.16 18:15

Damaskas: JAV pareiškimai apie Sirijos krematoriumą yra visiškai nepagrįsti

BNS 2017.05.16 18:15

Jungtinių Valstijų pareiškimai, kad Sirijos režimas vieno kalėjimo krematoriume atsikrato tūkstančių nužudytų kalinių palaikų, yra visiškai nepagrįsti ir neatitinka tikrovės, antradienį pareiškė Damaskas.

„Šie tvirtinimai yra visiškai nepagrįsti, jie tėra tik šios administracijos ir jos agentų vaizduotės vaisius“, – pranešė valstybinė naujienų agentūra SANA, cituodama Užsienio reikalų ministeriją.

„Viena po kitos JAV administracijos kūrė melagingas istorijas ir kaltinimus, siekdamos pateisinti savo agresyvią ir intervencinę politiką kitose suvereniose šalyse, – nurodė ministerija. – Vakar JAV administracija ištraukė naują Holivudo scenarijų, nesusijusį su tikrove, kaltindama Sirijos vyriausybę, esą ji, pasak administracijos, pastatė krematoriumą Saidnajos kalėjime“.

JAV valstybės departamentas pirmadienį paskelbė palydovines nuotraukas, kurios, pasak jo, patvirtina pranešimus apie masines žudynes šiame į šiaurę nuo Damasko esančiame kalėjime.

„2013 metais Sirijos režimas pertvarkė vieną Saidnajos komplekso pastatą ir, kaip manome, įrengė ten krematoriumą“, – sakė JAV aukščiausio rango diplomatas Artimiesiems Rytams Stuartas Jonesas.

„Nors daugelis režimo nusikaltimų yra gerai dokumentuoti, manome, kad krematoriumo įrengimas yra bandymas nuslėpti masinių žudynių Saidnajoje mastą“, – sakė jis.

S. Jonesas pažymėjo, kad Vašingtonas šią informaciją gavo iš patikimų humanitarinių agentūrų ir iš JAV „žvalgybos bendruomenės“ – tai leidžia daryti prielaidą, kad esama ne tik komercinio palydovo darytų nuotraukų, bet ir įslaptintų įrodymų.