Pasaulyje

2017.05.16 19:34

Lenkija pareiškė: ne Europos Komisijos reikalas kištis į jos teisinį reguliavimą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.05.16 19:34

Europos Komisijos ir Lenkijos ginčo dėl Konstitucinio Tribunolo reformos nepavyko išspręsti ir visos Bendrijos ministrams. Nors po diskusijų kitų šalių ministrai prabilo apie viltį, kad Varšuva kalbėsis, Lenkija pareiškė, kad ne Komisijos reikalas kištis į jos teisinį reguliavimą, o teisės viršenybė – tai tik interpretacijų klausimas. Europos Sąjungos šalių narių ministrai pirmą kartą diskutavo apie vienos narės vidaus reikalus.

Lenkijos valstybės sekretorius į Europos Sąjungos ministrų posėdį žengia kaip į mūšį. Jau daugiau nei metus tęsiasi Varšuvos ir Europos Komisijos ginčas dėl Konstitucinio Tribunolo reformos, kai valdantieji konservatoriai užpernai pakeitė teismo teisėjus ir taisykles. Briuselis kaltina Varšuvą pažeidus teisės viršenybės principus ir jau kelis kartus pateikė jai rekomendacijas, kaip tą ištaisyti. Tačiau Lenkija neketina nieko keisti ir atkerta, kad Konstitucinio Teismo reformos įvykdytos pagal Europos standartus.

Ir nors pranešama, kad diskusijos tarp ministrų Briuselyje buvo karštos, Europos Komisija dar nepraranda vilties susitarti.

Daugiau apie tai – Edvardo Špoko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt