Pasaulyje

2017.05.16 14:27

„CNN Turk“: Turkija nurodė sulaikyti 85 ministerijų tarnautojus

ELTA 2017.05.16 14:27

Turkija nurodė sulaikyti 85 Energetikos ir Švietimo ministerijų tarnautojus. Nurodymas duotas vykdant tyrimą, susijusį su JAV gyvenančio dvasininko, kurį Ankara kaltina pernai liepą mėginto įvykdyti perversmo organizavimu, judėjimu, antradienį pranešė transliuotojas „CNN Turk“.

Turkija oficialiai sulaikė apie 50 tūkst. ryšiais su dvasininku Fethullah Gulenu įtariamų asmenų. Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, antradienį Vašingtone susitiksiantis su JAV vadovu Donaldu Trumpu, siekia F. Guleno ekstradicijos.

Daugiau informacijos apie naujausius arešto orderius kol kas nesuteikiama. Jie išduoti po to, kai pirmadienį Turkijos teismas skyrė kardomąjį kalinimą opozicijos dienraščio „Cumhuriyet“ interneto svetainės redaktoriui. Jis kaltinamas teroristinės propagandos skleidimu, pranešė dienraštis.

Redaktorius Oguzas Guvenas papildė tuzino jau kalinčių „Cumhuriyet“ žurnalistų gretas. Už kaltinimus remiant F. Guleno judėjimą jiems gresia laisvės atėmimo bausmės iki 43 metų.

Iš pradžių daugelis turkų rėmė po nesėkmingo mėginimo įvykdyti perversmą, per kurį žuvo 240 žmonių, vykdytus masinius sulaikymus.

Tačiau vėliau, sulaikymų mastui augant, juos imta kritikuoti. Daugelio sulaikytųjų arba atleistųjų artimieji neigė, kad jų šeimų nariai kaip nors susiję su puču, ir vadino juos valymų aukomis.

Per su perversmu susijusį susidorojimą nuo pareigų buvo laikinai nušalinti arba atleisti iš viso apie 150 tūkst. žmonių. Dauguma jų – valstybės tarnautojai, saugumo tarnybų darbuotojai ir akademikai.