Pasaulyje

2017.05.16 14:05

Indijoje išžaginta 10-metė siekia aborto

BNS2017.05.16 14:05

Indijos teismas spręs, ar 10-metei mergaitei, pastojusiai po daugkartinių išžaginimų, turėtų būti leista pasidaryti abortą, antradienį pranešė policija.

Mergaitė, kuri dažnai likdavo namuose, motinai išeidavus dirbti statybose, sakė, kad ją žagino patėvis. Pastarasis dabar yra areštuotas.

Jos atvejis paaiškėjo praėjusią savaitę, kai nėštumas viršijo teisinę 20 savaičių ribą, po kurios abortai leidžiami tik iškilus pavojui motinos ar kūdikio gyvybei.

„Pateikėme prašymą atitinkamam teismui, siekdami nurodymo dėl aborto“ – sakė šiaurinės Harijanos valstijos Rohtako rajono policijos viršininkas Pankajas Nainas.

„Dabar reikia nuspręsti teismams“, – naujienų agentūrai AFP sakė P. Nainas.

Pastaraisiais mėnesiais Indijos aukščiausios instancijos teismas gavo virtinę peticijų nuo moterų, tarp jų – išžaginimo ir žmonių kontrabandos aukų, siekiančių abortų po 20-os nėštumo savaitės.

Aktyvistai sako, kad riba turėtų būti 24 savaitės, nes išžaginimo aukos dažnai vėluoja pranešti apie savo nėštumą.

2015 metais Aukščiausiasis Teismas leido 14-metei išžaginimo aukai pasidaryti abortą po 20-os nėštumo savaitės.

P. Nainas sakė, kad minima 10-metė padarė pareiškimą policijai ir kad jai teikiama psichologinė bei medicininė pagalba.

Jos kankynė išaiškėjo praėjusią savaitę, kai motina, vaikui pasipasakojus, paskambino moterų pagalbos linija ir užregistravo skundą.

Rohtako pavadinimas žiniasklaidos antraštėse mirgėjo ir praėjusią savaitę, kai 23 metų merginą jos buvęs vaikinas pagrobė, išžagino ir nužudė.

Indijos duomenys dėl išžaginimų šiurpūs, vien sostinėje Delyje 2015 metais buvo užregistruoti 2 199 išžaginimo atvejai: vidutiniškai po šešis per dieną.

Visoje šalyje kasmet pranešama apie beveik 40 tūkst. išžaginimų, bet manoma, kad tikrasis skaičius yra daug didesnis, nes aukos nerimauja dėl to, kaip jų skundai bus nagrinėjami arba dėl socialinės stigmos, susietos su lytiniais nusikaltimais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.