Pasaulyje

2017.05.15 20:05

JAV: kova dėl Mosulo susigrąžinimo pasiekė paskutinius etapus

ELTA 2017.05.15 20:05

Kovoje dėl Mosulo miesto susigrąžinimo iš „Islamo valstybės“ (IS) kontrolės pasiekti paskutiniai etapai, pirmadienį pareiškė vyresnysis JAV pareigūnas, informuoja naujienų agentūra AP.

Specialusis prezidento pasiuntinys kovai su IS Brettas McGurkas sakė, kad Irako pajėgos viename iš sudėtingiausių miestų mūšių nuo Antrojo pasaulinio karo laikų „visiškai sutriuškino“ IS. Tačiau Irako vietos pareigūnai teigia, kad jiems reikia didesnio finansavimo iš JAV ir kitų tarptautinių bendruomenių, siekiant atstatyti neseniai iš ekstremistų susigrąžintą teritoriją.

B. McGurko vizitas į Iraką surengtas praėjus savaitei su puse nuo to laiko, kai JAV remiamos Irako pajėgos šiaurės vakariniame Mosulo pakraštyje pradėjo naują veržimąsi. Juo pajėgos siekia apsupti senamiestį, kuriame, kaip manoma, IS kovotojai įkaitais laiko daugiau kaip 200 tūkst. žmonių.

Oficialiai operacija dėl Mosulo miesto susigrąžinimo pradėta pernai spalį, o sausį skelbta, kad rytinė miesto pusė yra visiškai išlaisvinta. Nors pirmąsias puolimo savaites žymi greitai atkovotos teritorijos, kova dėl vakarinės miesto dalies pareikalavo daug civilių aukų ir suniokojo infrastruktūrą.