Pasaulyje

2017.05.15 18:40

Vokietija perspėja, kad gali iškelti savo NATO pajėgų karius iš Turkijos bazės

BNS2017.05.15 18:40

Berlynas pirmadienį pasipiktino Ankaros atsisakymu leisti Vokietijos įstatymų leidėjams aplankyti netoli Sirijos esančioje NATO bazėje dislokuotus vokiečių karius ir pagrasino, kad gali perkelti juos kitur.

Vokietijos užsienio reikalų ministerija Ankaros atsisakymą leisti parlamentarams apsilankyti pietinėje Turkijos dalyje esančioje Indžirliko aviacijos bazėje, iš kurios tarptautinės koalicijos pajėgos atakuoja islamistų grupuotę „Islamo valstybė“, pavadino „visiškai nepriimtinu“.

Indžirlike yra dislokuota maždaug 250 vokiečių karių, aptarnaujančių bei pilotuojančių žvalgybos lėktuvus „Tornado“, vykdančius operacijas virš Sirijos, ir degalų papildymo ore lėktuvus, kurie teikia paramą su džihadistų grupuote „Islamo valstybė“ kovojantiems partneriams.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad Turkijos pozicija yra „netinkama“, o Vokietija, net ir tęsdama derybas šiai problemai išspręsti, kartu „ieškos alternatyvų Indžirlikui“, taip pat ir Jordanijoje.

Gynybos minsiterijos atstovas sakė, kad Jordanija pasiūlė „geriausias sąlygas“, po to, kai pernai Turkija pirmą kartą keletą mėnesių neįsileido Vokietijos įstatymų leidėjų, ir Berlynas pradėjo ieškoti galimybių perkelti savo pajėgas į šią karalystę, Kuveitą arba Kiprą.

Atstovas taip pat perspėjo, kad bet koks pajėgų perkėlimas gali užtrukti keletą mėnesių.

Kadangi Vokietijos karinėms misijoms yra reikalingas parlamento pritarimas, „būtina, kad mūsų įstatymų leidėjai galėtų aplankyti mūsų karius“, pabrėžė A. Merkel.

Užsienio reikalų ministerijos atstovas Martinas Schaeferis pirmadienį leido suprasti, kad Turkijos atsisakymas yra susijęs su Vokietijos sprendimu suteikti prieglobstį turkų kariams, kuriuos Ankara kaltina dalyvavimu nepavykusiame praėjusių metų perversme prieš prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą.

Tuo metu Vokietijos žiniasklaida pranešė, kad Vokietijoje prieglobsčio paprašė daugiau nei 400 Turkijos kariškių, diplomatų, teisėjų ir kitų pareigūnų bei jų giminaičių. Jie baiminasi, kad su jais gali būti susidorota dėl numanomų ryšių su JAV gyvenančiu musulmonų pamokslininku Fethullah Gulenu, kurį R. T. Erdohanas kaltina perversmo organizavimu.

Populiariausi

Protestai Baltarusijoje

Pasaulyje

2020.09.18 08:01

Įvykiai Baltarusijoje. Pareigūnai prieš protestuotojus naudoja seksualinį smurtą – pasirodė liudijimas Minskas žada proporcingą reakciją ES sankcijoms, atnaujinta 20.12

20
Lenkijos ir Baltarusijos pasienis (asociatyvi nuotr.)

Pasaulyje

2020.09.18 10:35

Minske esantis Milta: Lukašenkos pareiškimą uždaryti sienas ignoravo net propaganda, realių veiksmų nebus Baltarusijos pasienio tarnyba sienų uždarymo nemini; atnaujinta 13.01

19