Pasaulyje

2017.05.15 17:47

M. Le Pen grįžta prie Nacionalinio fronto vairo

ELTA2017.05.15 17:47

Prancūzijos dešinioji populistė Marine Le Pen po pralaimėjimo prezidento rinkimuose grįžta prie Nacionalinio fronto (FN) vairo. Tai pirmadienį „Twitter“ tinkle pranešė laikinai partijai vadovavęs Steeve`as Briois, kuriuo remiasi agentūra AFP.  

„Kursas – parlamento rinkimai“, – rašė europarlamentaras ir FN bastiono Enen Bomono meras. M. Le Pen ves partiją į birželį vyksiančius Nacionalinės Asamblėjos rinkimus.

Dešinioji populistė savo pirmininkavimą partijai laikinai sustabdė po pirmojo prezidento rinkimų rato balandžio 23-iąją. Ji tada teigė norinti būti „aukščiau partijos interesų“ ir lemiamam rinkimų ratui gegužės 7 dieną sutelkti kiek įmanoma daugiau prancūzų.

Antrajame rate M. Le Pen surinko 34 proc. balsų ir pralaimėjo nepriklausomam Manueliui Macronui. Nors tai buvo rekordiškai geras rezultatas Nacionaliniam frontui, tačiau rinkimų baigtis kartu buvo nusivylimas dešiniesiems populistams: M. Le Pen tikėjosi 40 proc. ar dar daugiau balsų.

Dėl to partijoje kilo iš dalies audringi ginčai dėl FN kurso. Ypač buvo kritikuojama M. Le Pen euroskeptiška rinkimų kampanija. Kandidatė savo reikalavimu išstoti iš euro zonos atbaidė daug rinkėjų.

M. Le Pen dukterėčia Mareéchal-Le Pen po prezidento rinkimų pareiškė laikinai pasitraukianti iš politikos. 27 metų moteris tai aiškino privačiomis ir profesinėmis, tačiau ne politinėmis priežastimis. Tačiau stebėtojai šį žingsnį įvertino kaip įtampos FN viduje ženklą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.