Pasaulyje

2017.05.15 09:24

E. Macronas vyksta pirmojo užsienio vizito į Vokietiją

Sekmadienį inauguruotas Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas vyksta pirmojo užsienio vizito į Vokietiją.

E. Macronas su kanclere Angela Merkel  ketina aptarti, kaip lengviau Europos Sąjungai išgyventi „Brexit“. Manoma, kad E. Macronas pristatys raginimus reformuoti ir atnaujinti ES. Jis siūlo steigti atskirą eurozonos parlamentą ir biudžetą.

A.  Merkel vokiečių žiniasklaidai minėjo bendras investicijas, visų pirma skaitmeninių technologijų srityje, kur Vokietija, anot kanclerės, dar turėtų pasitempti. Svarbi tema turėtų būti eurozonos stiprinimas. Taip pat A. Merkel ketina pasidalinti patirtimi mažinant bedarbystę, kuri Prancūzijoje yra kur kas didesnė nei Vokietijoje.

A. Merkel ir jos vyriausybė palaikė centristą E. Macroną jo varžybose su ultradešiniųjų lydere Marine Le Pen dėl prezidento posto. Kalbėdama apie E. Macrono pergalę A. Merkel teigė, kad ji „atstovauja milijonų Prancūzijos, taip pat daugelio Vokietijos ir visos Europos žmonių viltis“.

E.  Macronas atvyksta pas stiprią Vokietijos kanclerę, kurios krikščionių demokratų partija laimėjo sekmadienio žemės parlamento rinkimus didžiausioje Vokietijos žemėje Šiaurės Reino-Vestfalijoje. 

E. Macronas per pirmą prezidento kalbą pabrėžė, kad pasauliui ir Europai reikia tvirtos Prancūzijos, pasitikėjimą savimi atgavusios šalies.