Naujienų srautas

Pasaulyje

2017.05.14 19:45

R. Tillersonas: kuriant santykius su Rusija ankstesnių įvykių pamiršti negalima

BNS 2017.05.14 19:45

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas pareiškė, jog santykių su Rusija nuo tuščio lapo negalima pradėti kurti.

„Manau, kad tokiais terminais kaip „perkrovimas“ piktnaudžiaujama. Persikrauti negalima. Praeities nubraukti negalima. Negalima visko pradėti nuo tuščio lapo. Ir mes nebandoma pradėti nuo tuščio lapo“, – interviu NBC televizijai sakė JAV valstybės sekretorius.

„Mes pradedame nuo tokio lapo, kokį turime, ir nuo visų šiame lape išdėstytų problemų. Mes neišmetame nė vienos iš jų... Visos jos – dalis tų diskusijų, kurios vyksta su rusais“, – akcentavo JAV diplomatijos vadovas.

Pasak R. Tillersono, yra susikaupę daug spręstinų klausimų santykiams sureguliuoti, „jei tai išvis yra įmanoma“.

„Aš manau, kad mums teks išnagrinėti visą šių santykių spektrą. Dėmesio reikalauja daug svarbių sričių, jei, aišku, mes ketinama grįžti prie santykių, kurie, mūsų nuomone, būtini JAV saugumui“, – sakė jis.

R. Tillersono žodžiais, JAV ir Rusijos santykius reikia gerinti, tuo suinteresuotas visas pasaulis, tačiau tai – sunkus ir ilgas kelias.

„Manau, kad (JAV – red.) prezidentas leido aiškiai suprasti, jog laiko svarbiu santykių su Rusija atkūrimą. Tiek jis (JAV prezidentas – red.), tiek ir aš esame sakę, jog dabar santykiai su Rusija yra pasiekę žemiausią lygį per laikotarpį nuo šaltojo karo pabaigos, pasitikėjimas yra pasiekęs labai žemą lygį“, – sakė jis.

„Ar mums pavyks juos pagerinti, bus matyt. Tam reikės laiko, tai bus sunkus darbas“, – pabrėžė JAV valstybės sekretorius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi