Naujienų srautas

Pasaulyje2017.05.14 13:38

D. Trumpas žada greitai paskirti naują FTB vadovą

ELTA 2017.05.14 13:38

JAV prezidentas Donaldas Trumpas žada greitai paskirti naują Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktorių po to, kai sukėlė politinę audrą atleisdamas buvusį vadovą, kuris tyrė galimus jo rinkimų kampanijos ryšius su Rusija, rašo „Reuters“.

D. Trumpas sakė žurnalistams, kad jis gali paskelbti savo sprendimą apie tai, kas pakeis buvusį FTB direktorių Jamesą Comey iki kito penktadienio, prieš išvykdamas į savo pirmąjį užsienio vizitą.

Anot JAV prezidento, procesas bus greitas, o dauguma kandidatų yra gerai žinomi, gerbiami ir talentingi – kaip tik tai, ko reikia FTB.

D. Trumpas susilaukė kritikos už J. Comey atleidimą. Šis vadovavo FTB tyrimui dėl tariamo Rusijos kišimosi į 2016 m. JAV prezidento rinkimus ir galimus Maskvos ryšius su D. Trumpo rinkimų kampanija. Ir Rusija, ir Baltieji rūmai neigia tokius įtarimus bei sako, kad jokio sąmokslo nebuvo.

Pasak Baltųjų rūmų atstovo, svarstoma 11 kandidatų į atsilaisvinusį FTB vadovo postą. Tarp jų yra laikinasis FTB direktorius Andrew McCabe, respublikonų senatorius Johnas Cornynas, Niujorko apeliacinio teismo teisėjas Michaelis Garcias ir buvusio generalinio prokuroro pavaduotoja Alice Fisher.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi