Pasaulyje

2017.05.14 10:16

Šiaurės Korėja vėl išbandė balistinę raketą

BNS 2017.05.14 10:16

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ragina skelbti griežtesnes sankcijas Šiaurės Korėjai, kurioje vėl atliktas balistinės raketos bandymas.

„Naujausia provokacija – tai raginimas visoms valstybėms taikyti gerokai griežtesnes sankcijas Šiaurės Korėjai“, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime spaudai.

Raketa nukrito „taip arti Rusijos teritorijos – iš tikrųjų arčiau Rusijos negu Japonijos – prezidentas negali įsivaizduoti, kad Rusija dėl to būtų patenkinta“.

Šiaurės Korėja „per ilgai yra baisi grėsmė, – nurodoma pranešime. – Pietų Korėja ir Japonija atidžiai stebi šią situaciją kartu su mumis“,

Pranešime pabrėžiama, kad Jungtinės Valstijos „tebesilaiko tvirto įsipareigojimo stovėti kartu su mūsų sąjungininkėmis rimtos grėsmės iš Šiaurės Korėjos akivaizdoje“.

Anksčiau buvo pranešta, kad Šiaurės Korėja sekmadienį paleido balistinę raketą iš savo šiaurės vakarų regiono.

Pasak Pietų Korėjos kariškių, šis bandymas yra pirmas nuo naujojo Pietų Korėjos prezidento Moon Jae-ino kadencijos pradžios gegužės 10 dieną.

Raketa, paleista apie 5 val. 30 min. vietos (šeštadienį 23 val. 30 min. Lietuvos) laiku iš Kusongo miesto apylinkių Šiaurės Pjongano provincijoje, nuskriejo apie 700 km, nurodė Pietų Korėjos kariuomenės jungtinio štabų komiteto viršininkas.

Pchenjanas atliko jau antrą raketos bandymą per maždaug dviejų savaičių laikotarpį.