Pasaulyje

2017.05.13 10:00

Maskvos Raudonojoje aikštėje sulaikyta mažiausiai 11 rusų aktyvistų

BNS 2017.05.13 10:00

Maskvos Raudonojoje aikštėje penktadienį buvo sulaikyta mažiausiai 11 rusų aktyvistų, garsiai skaičiusių konstituciją, paskelbė protestus stebintis tinklapis.

Tinklapis„OVD Info“, kaupiantis duomenys apie aktyvistų sulaikymus, pranešė, kad tarp penktadienį sulaikytų aktyvistų yra Ildaras Dadinas, pirmasis ir vienintelis žmogus Rusijoje, kalėjęs už protestus griežtai varžančio įstatymo pažeidimą.

Aktyvistai buvo nuvežti į policijos nuovadą netoliese. Kol kas neaišku, ar jiems gresia kokie nors kaltinimai.

„Prie mūsų priėjo policininkas ir perspėjo mus, kad jei neišeisime, jie mus sulaikys, – naujienų agentūrai TASS sakė I.Dadinas. – Po dešimties minučių policija mus sulaikė.“

Advokatas Aleksejus Lipsteris naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė, kad I.Dadinas vis dar yra policijos nuovadoje, bet pareigūnai raporto neparašė.

35 metų I.Dadinas 2015 metų gruodį buvo įkalintas dėl kelių taikių demonstracijų prieš prezidento Vladimiro Putino valdymą, surengtų be oficialaus leidimo. Laiške žmonai, kuris lapkričio mėnesį paslapčia buvo išneštas iš kalėjimo, I.Dadinas rašė, kad už grotų buvo kankinamas, kad jam buvo grasinama jį išžaginti ir nužudyti.

Jo kaltinimai atkreipė visuomenės dėmesį į piktnaudžiavimus ir privertė Kremlių reaguoti. Sausio mėnesį V.Putinas nurodė patikrinti kalėjimų sistemos darbą, nors tai nebuvo tiesiogiai susieta su I.Dadino atveju.

2014 metais Rusija priėmė prieštaringai vertinamą teisės aktą, numatantį baudžiamąją atsakomybę asmenims, pažeidusiems protestų organizavimo taisykles du ar daugiau kartų per 180 dienų laikotarpį.