Naujienų srautas

Pasaulyje

2017.05.12 08:46

Brazilija teigia suvaldžiusi padėtį dėl Zikos

ELTA 2017.05.12 08:46

Brazilija paskelbė, kad, stipriai sumažėjus Zikos viruso atvejų, šalyje nutraukiama nacionalinė ekstremalioji padėtis, informuoja BBC.

Užsikrėtimo atvejų sausio–balandžio mėnesiais sumažėjo 95 proc., palyginti su tuo pačiu periodu prieš metus. Nuo šių metų sausio iki balandžio užregistruoti 7 911 viruso atvejų, pernai metais tokiu pačiu laikotarpiu Zikos susirgimų skaičius siekė 170 535.

Zikos virusas, kurį savo kūdikiams perduoda nėščios moterys, sukelia mikrocefaliją (mažagalvystę): kūdikiai gimsta su per maža galva, todėl dažnai yra psichiškai neįgalūs ir kenčia dėl neurologinių sutrikimų. Virusas kelia pavojų nėščioms ar kūdikio susilaukti planuojančioms moterims, o daugumai kitų, užsikrėtusių šiuo virusu, pasireiškia tik silpni simptomai, pavyzdžiui, karščiavimas ar kūno bėrimas. Zika lėmė stiprius gimimo defektus beveik 30 šalių.

Brazilijoje nacionalinė ekstremali padėtis paskelbta 2015-ųjų lapkritį. Šiais metais nuo viruso nemirė nė vienas žmogus, bet praėjusiaisiais metais virusas pareikalavo 8 gyvybių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi