Naujienų srautas

Pasaulyje2017.05.12 09:08

Popiežius lankosi Fatimoje

Penktadienį popiežius Pranciškus apsilankys Portugalijoje. Romos katalikų vadovas vyksta į Fatimos miestelį, kur paskelbs šventaisiais legendinius, lygiai prieš šimtą metų įvykusio Marijos apsireiškimo liudytojus – vietos piemenėlius.

Pagal pirminius Vatikano planus popiežius Pranciškus ketino surengti įprastinį ganytojišką vizitą katalikiškoje Portugalijoje ir tik paminėti legendinio Fatimos apsireiškimo šimtmetį. Bet siekdamas sustiprinti pastaruoju metu nemažą spaudimą patiriančią Katalikų Bažnyčią Pranciškus per šį vizitą nusprendė paskelbti šventaisiais su švenčiausia mergele Marija bendravusius piemenėlius – brolį ir seserį Franciską ir Jacintą.

1917-aisiais jiems buvo 9-eri ir 7-eri. Praėjus porai metų abu vaikai mirė per ispaniškojo gripo epidemiją, bet Vatikanas sako turintis įrodymų, kad šie vaikai ir ilgą vienuolės gyvenimą nugyvenusi jų pusseserė prisidėjo prie kelių stebuklingų išgijimo atvejų, todėl dabar jie bus paskelbti šventaisiais.

Popiežiaus vizitas į Portugaliją vyksta gerokai sustiprinto saugumo sąlygomis. Tvarką turėtų užtikrinti daugiau kaip 6000 policininkų, nes milžiniškame Fatimos bazilikos komplekse į mišias po atviru dangumi turėtų suplūsti iki milijono piligrimų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi