Pasaulyje

2017.05.11 17:05

„Hamas“ karo vado nužudymu įtartas asmuo suimtas

BNS 2017.05.11 17:05

Palestiniečių judėjimas „Hamas“ ketvirtadienį pranešė, kad areštuotas asmuo, įtariamas nužudęs vieną ryškiausių palestiniečių karo vadų Gazos Ruože. Pasak šio islamistų judėjimo vadovo, dėl kovo mėnesį buvusio nužudymo kaltas Izraelis.

„Mes skelbiame, kad žudikas ir nusikaltėlis, vykdęs sionistų saugumo tarnybų įsakymus yra („Hamas“) saugumo tarnybų rankose“, – sakė žurnalistams Gazos Ruože Ismailas Haniya.

„Jis prisipažino padaręs šį nusikaltimą“, – pridūrė jis.

Jokių detalių apie įtariamąjį nepateikta; „Hamas“ tik mini, kad šį nužudymą palestiniečių kolaborantai esą rengė kartu su Izraeliu.

„Visi mūsų turimi įkalčiai rodo..., kad nusikaltėlis tai padarė gavęs įsakymą iš izraeliečių okupantų“, – nurodė I. Haniya, dar pridūręs, kad daugiau detalių būsią pateikta vėliau; dar jis sakė manąs, kad žudikui bus surengta egzekucija.

Mazenas Fuqaha, karinio sparno vadas buvo rastas savo namų garaže, kovo 24 dieną nušautas ginklu su duslintuvu keturiais šūviais į galvą iš arti.

M. Faqha buvo atsakingas už karinio „Hamas“ sparno kuopelių formavimą okupuotame Vakarų Krante.

Po jo nužudymo „Hamas“ iš karto apkaltino amžinąjį savo priešą Izraelį, su kuriuo kariauti trys karai nuo 2008-ųjų, įvesti griežti sienos perėjimo apribojimai norintiems išvykti iš šio palestiniečių anklavo.

Spaudos konferencija ketvirtadienį vyko prie M. Faqhos namų, joje dalyvavo nužudytojo našlė ir „Hamas“ vadovas Gazoje Yahya Sinwaras.