Pasaulyje

2017.05.11 16:21

Afganistano saugumo pajėgos atsikovojo talibų kontroliuotą rajoną šalies šiaurės rytuose

ELTA2017.05.11 16:21

Po susirėmimų su Talibano judėjimo kovotojais Afganistano saugumo pajėgos ketvirtadienį susigrąžino šalies šiaurės rytuose esančios Badachšano provincijos Zebako apskrities kontrolę. Tai pranešė naujienų agentūra „Xinhua“.

„Ketvirtadienio rytą Afganistano saugumo pajėgos iš kelių pusių įsiveržė į Zebako apskritį ir apie vidurdienį išstūmė talibus“, – sakė žurnalistams vietos policijos atstovas. Pasak pareigūno, rajone tęsiasi pavieniai susirėmimai, o jo kalnuose imamasi operatyvinių veiksmų. „Smogikai patyrė didelių nuostolių“, – pridūrė policijos atstovas.

Televizijos kanalo „Tolo News“ duomenimis, Afganistano pajėgos taip pat išvijo radikalaus Talibano judėjimo kovotojus iš Iškašimo apskrities, kuri ribojasi su Tadžikistanu.

Kaip pažymi ekspertai, pastaruoju metu talibai akivaizdžiai suaktyvėjo rytinėse ir pietinėse Afganistano provincijose – Logare, Nangarhare ir Hilmende, taip pat šalies šiaurėje – Kundūze, Džauzdžane ir Parvane. Talibano judėjimo lauko vadai ir kovotojai vis dažniau prisiekia ištikimybę „Islamo valstybei“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.