Pasaulyje

2017.05.10 18:16

Nyderlandų policija rado didelį kiekį džihadistų pamėgtų narkotinių preparatų

ELTA 2017.05.10 18:16

Nyderlandų policija ieško dviejų įtariamųjų, kaip manoma, susijusių su neseniai aptikta narkotikų laboratorija. Joje rastas didelis kiekis džihadistų pamėgtų narkotinių preparatų, praneša BBC.

Policija apie didelį kiekį padirbtų „Captagon“ tablečių, kurios buvo aptiktos dar praėjusį mėnesį, pranešė tik dabar. Pareigūnai teigia nežiną, ar jos buvo skirtos Artimųjų Rytų rinkai.

Tuo tarpu Italijos finansų policija informavo šią savaitę aptikusi 37,5 mln. tablečių kito narkotinio preparato tramadolio, kurio vartojimas taip pat plačiai paplitęs tarp islamistų kovotojų.

Šis krovinys turėjo atsidurti Libijoje.

Tramadolis – sintetinis opioidinis preparatas, skirtas skausmui malšinti.

Italijos policijos teigimu, ši siunta į šalį atkeliavo iš Indijos ir turėjo būti panaudota dviem tikslais: siekiant finansuoti islamistinį terorizmą ir vartoti patiems džihadistų kovotojams, nes šis preparatas veikia kaip stimuliatorius ir gali padidinti atsparumą fiziniam stresui.

Piktnaudžiavimas tramadoliu vienoje šiemet paskelbtoje ataskaitoje buvo apibūdintas kaip itin plačiai paplitęs Nigerijos grupuotės „Boko Haram“ kovotojų gretose. Teigiama, kad būtent tai yra vienas veiksnių, leidžiančių kovotojams vykdyti žiaurumus.