Naujienų srautas

Pasaulyje2017.05.10 11:00

Prie Britanijos parlamento sulaikytam asmeniui pateikti kaltinimai terorizmu

BNS 2017.05.10 11:00

Šalia Didžiosios Britanijos parlamento praėjusį mėnesį sulaikytam vyrui buvo pateikti kaltinimai rengus teroro aktą ir dar du kaltinimai dėl sprogmenų, kelerius metus rastų pas jį Afganistane, antradienį pranešė policija.

27 metų šiaurės Londone gyvenantis Khalidas Mohammedas Omaras Ali yra kaltinamas rengęs teroro aktą. Balandžio 27-ąją jis buvo sulaikytas netoli šalies premjerės Theresos May rezidencijos Dauningo gatvėje.

Be kita ko, šį vyriškį prisivijo dar du kaltinimai, iškelti 2012-ųjų sausį ir liepą. Kh. M. O. Ali kaltinamas turėjęs sprogmenų ir siekęs sukelti grėsmę žmonių gyvybėms, padaryti didelę žalą turtui arba įgalinti kitą asmenį tai padaryti.

„Antrasis ir trečiasis straipsniai susiję su (įtariamojo) veikla Afganistane 2012 metais“, – sakoma Londono policijos pranešime, tačiau daugiau detalių jame pateikta nebuvo.

Kaltinamasis stos prieš teismą trečiadienį.

Šis vyras buvo sulaikytas praėjus mėnesiui po kovo 22 dienos išpuolio, kai į islamą atsivertęs 52-ejų britas Khalidas Masoodas automobiliu rėžėsi į pėsčiuosius, mirtinai sužalojo keturis žmones ir peiliu nudūrė policijos pareigūną prie parlamento vartų, bet buvo nušautas kito policininko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi