Pasaulyje

2017.05.10 09:18

JAV branduoliniame komplekse įgriuvo tunelis, radioaktyvios taršos neužfiksuota

BNS 2017.05.10 09:18

Viename JAV branduoliniame komplekse Vašingtono valstijoje antradienį įgriuvo dalis tunelio, kuriame laikoma užteršta įranga, bet radioaktyvių teršalų pasklidimo į aplinką nebuvo užfiksuota.

Hanfordo komplekse, esančiame maždaug už 275 km į pietryčius nuo Siatlo, po anksti ryte įvykusio incidento dešimtims tūkstančių darbuotojų buvo nurodyta pasislėpti saugiose vietose, užtikrinti saugų vėdinimą ir nevalgyti bei negerti.

Pavojus buvo paskelbtas, kai darbuotojai nustatė, jog tunelyje, kuriame laikomi užterštos įrangos prikrauti geležinkelio vagonai, įgriuvo 6 m ilgio ruožas. Vis dėlto federaliniai pareigūnai sakė, kad jokio radioaktyvių medžiagų prasiskverbimo į aplinką neužfiksuota.

Energetikos departamento atstovė nurodė, kad 1 518 kv. km užimančiame Hanfordo komplekse tuo metu buvo beveik 5 000 darbuotojų ir kad jiems buvo nurodyta evakuotis į slėptuves.

Pasak jos, arti įgriuvusio tunelio buvo mažiau nei tuzinas darbuotojų; jiems taip pat nurodyta pasislėpti.

Iki ankstyvos popietės visiems darbuotojams, atliekantiems ne pačius būtiniausius darbus, buvo nurodyta išvykti namo, o avarijos likvidavimo brigada ruošėsi užpilti įgriuvą švariu gruntu, sakė pareigūnai.

„Visi darbuotojai rasti; niekas nebuvo sužeistas, taip pat nėra radioaktyvios taršos ženklų“, – sakė Hanfordo gelbėjimo centro atstovas Destry Hendersonas.