Pasaulyje

2017.05.10 09:30

Naujuoju Pietų Korėjos prezidentu prisaikdintas M. Jae-inas

BNS2017.05.10 09:30

Naujuoju Pietų Korėjos prezidentu trečiadienį buvo prisaikdintas Moon Jae-inas, ankstesnę dieną triuškinamai laimėjęs pirmalaikius šalies vadovo rinkimus.

Naujojo šalies vadovo laukia keli iššūkiai, pradedant kova su didžiulio korupcijos skandalo pasekmėmis ir baigiant įtampa su kaimynine Šiaurės Korėja.

„Liaudies akivaizdoje iškilmingai prisiekiu, kad ištikimai vykdysiu prezidento pareigas“, – ištarė Moon Jae-inas Nacionalinėje Asamblėjoje Seule stebint įstatymų leidėjams.

Kairiųjų pažiūrų Demokratų partijos kandidatas Moon jae-inas pelnė 41,4 proc. rinkėjų balsų, o jo artimiausias varžovas konservatorius Hong Joon-pyo gavo apie 24 proc. balsų.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su pergale rinkimuose pasveikino išrinktąjį prezidentą.

Didėjant įtampai Korėjos pusiasalyje, šalies vadovė palinkėjo, kad naujajam prezidentui suteiktas pasitikėjimas įkvėptų ryžto vėl sutelkti visus Korėjos respublikos žmones sprendžiant svarbius ekonominius, politinius ir saugumo klausimus, užtikrinant taiką ir stabilumą.

Sveikinime šalies vadovė išrinktajam prezidentui patvirtino pasiryžimą stiprinti abiejų šalių bendradarbiavimą ir palinkėjo visokeriopos sėkmės bei išminties einant šias labai svarbias ir atsakingas pareigas, rašoma prezientūros pranešime spaudai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.