Pasaulyje

2017.05.09 17:55

Posėdis Baltuosiuose rūmuose Paryžiaus klimato sutarties tema atidėtas

BNS2017.05.09 17:55

Svarbus antradienį turėjęs Baltuosiuose rūmuose įvykti posėdis, kuriame ketinta svarstyti, ar Jungtinės Valstijos laikysis Paryžiaus klimato sutarties, atidėtas, pranešė vienas administracijos pareigūnas.

Susitikimo, kuriame prie vieno stalo turėtų susėsti JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir patarėjai klimato kaitos bei ekonomikos klausimais, nauja data kol kas nenurodyta.

„Jis atidėtas“, – vienas aukšto rango pareigūnas antradienį sakė naujienų agentūrai AFP.

Pernai per savo rinkimų kampaniją D. Trumpas klimato kaitą yra vadinęs Kinijos paskleista melagyste ir grasino laimėjęs „atšaukti“ klimato gelbėjimo susitarimą, pasiektą Paryžiuje pernai.

Dabar, po kelių nežinios mėnesių, atrodo, kad jis yra linkęs svarstyti, ar JAV laikysis 2015 metų susitarimo imtis priemonių prieš pavojingą klimato šiltėjimą.

Valstybės departamento už aplinkosaugą atsakingas aukšto rango pareigūnas Davidas Baltonas pirmadienį sakė, kad D.Trumpas artimiausiomis savaitėmis žadėjo nuspręsti, ar JAV laikysis Paryžiaus klimato sutarties.

Joje JAV įsipareigojo išmetamą anglies dioksido kiekį iki 2025 metų sumažinti 26–28 proc. ir to tikslo visų pirma ketino siekti mažindamos anglimi kūrenamų elektrinių išmetamų teršalų kiekį.

Antrosios didžiausios pasaulio teršėjos anglies dvideginiu pasitraukimas iš sutarties sumažintų kitų šalių entuziazmą siekti valstybinių taršos mažinimo tikslų.