Pasaulyje

2017.05.09 09:52

D. Trumpas ir E. Macronas susitarė susitikti

ELTA2017.05.09 09:52

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas ir naujai išrinktas Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas per pirmadienį vykusį pokalbį telefonu susitarė susitikti gegužės 25-ąją dieną vyksiančio NATO lyderių susitikimo Briuselyje užkulisiuose, pranešė Baltieji rūmai, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

„Prezidentas D. Trumpas pabrėžė troškimą glaudžiai bendradarbiauti su išrinktuoju Prancūzijos prezidentu E. Macronu, siekiant įveikti bendrus iššūkius, ir atkreipė dėmesį į ilgą ir patikimą bendradarbiavimo tarp Jungtinių Valstijų ir seniausios sąjungininkės Prancūzijos istoriją“, – teigiama Baltųjų rūmų pranešime.

Sekmadienį vykusiame antrajame Prancūzijos prezidento rinkimų ture centristas E. Macronas surinko 66,10 proc. balsų ir tapo naujuoju Prancūzijos prezidentu. 

Varžovė kraštutinių dešiniųjų lyderė Marine Le Pen antrajame ture pelnė 33,90 proc. balsų. Ji palinkėjo sėkmės rinkimus laimėjusiam E. Macronui susidorojant su didžiuliais jo laukiančiais iššūkiais.

Vokietija bus pirmoji šalis, kurioje su vizitu lankysis išrinktasis Prancūzijos prezidentas. Sekmadienį paskelbus rinkimų rezultatus E. Macronas telefonu kalbėjosi su Vokietijos kanclere Angela Merkel. Kaip pranešė jo judėjimo atstovai, pokalbis buvo „labai nuoširdus“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.