Naujienų srautas

Pasaulyje2017.05.09 09:06

Pietų Korėja renka prezidentą

Pietų Korėjos gyventojai renka naują prezidentą, nes ankstesnė šio posto savininkė nušalinta dėl skandalo, susijusio su korupcija ir piktnaudžiavimu valdžia.  

Apklausos rodo, kad didele persvara pirmauja kairiųjų kandidatas, žmogaus teisų gynėjas, Moon Jae-inas. Tikėtina, kad jis surinks apie 40 procentų balsų – dukart daugiau už populiariausią centristų  kandidatą.

Iškilęs kaip kovotojas su neliečiamu Pietų Korėjos verslo elitu ir jo privilegijomis Moon Jae-inas pasisako už politinį dialogą ir ekonominius santykius su Šiaurės Korėja, nes, jo nuomone, pastarųjų metų izoliavimo politika pakurstė Pchenjano branduolines ambicijas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi