Pasaulyje

2017.05.09 08:36

E. Macronas pradeda rinkti komandą, Prancūzijoje vyksta protestai

Išrinktasis Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pradeda rinkti savo komandą, galėsiančią vykdyti jo pažadus mažinti valstybės išlaidas ir suteikti ekonomikai daugiau lankstumo. Tačiau dalis už jį balsavusių kairiųjų jau ima bruzdėti, o viena demonstracija baigėsi ašarinėmis dujomis ir areštais.

Prancūzijos prezidento rinkimus laimėjęs E. Macronas keičia savo partijos pavadinimą ir skubiai formuoją naują komandą – šį kartą parlamento rinkimams, nes jo tik prieš pusę metų įkurtas judėjimas neturi nė vieno deputato.

Entuziazmo kupini E. Macrono rėmėjai dabar laukia, ką jų išrinktasis prezidentas pasirinks į premjero postą.

E. Macrono komandą sudaro daugiausia Prancūzijos socialistų partijos veikėjai, tiesa, jie griežtai centristinių pažiūrų, bet be garsiojo gynybos ministro Jean-Yves Le Driano jie nėra populiarūs, nes socialdemokrato prezidento Francois Hollande`o valdžia laikoma atsakinga už gana prastą šalies ekonomikos būklę.

E. Macronui taip pat reikia skubiai ruoštis birželio mėnesį rengiamiems parlamento rinkimams. Pervadinęs savo įkurtą judėjimą jis turi ambicingų planų iškovoti daugumą Atstovų Rūmuose. Kita vertus, tai reikštų tradicinių Prancūzijos socialistų ir konservatorių galą ir tai, kad rinkimus pralaimėjusi, bet apie ketvirtadalį visų rinkėjų balsų gavusi Marine Le Pen turi puikių galimybių įtvirtinti savo ultradešiniųjų partiją „Nacionalinis frontas“ Prancūzijos politinėje sistemoje.

Daugiau apie nuotaikas po Prancūzijos rinkimų – Vykinto Pugačiausko reportaže.