Pasaulyje

2017.05.09 07:43

Buvusi JAV generalinė prokurorė teigia įspėjusi D. Trumpo administraciją dėl M. Flynno

Rytis Rakauskas, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.05.09 07:43

Buvusi JAV generalinė prokurorė teigia įspėjusi Donaldo Trumpo administraciją, kad patarėją nacionalinio saugumo klausimais Michaelį Flynną Rusiją gali šantažuoti.

Tai Sally Yates pareiškė per klausymus Senate. Neskirti M. Flynno į komandą D. Trumpą buvo įspėjęs ir Barackas Obama.

S. Yates teigia informavusi Baltuosius Rūmus, kad M. Flynnas nesakė tiesos apie savo susitikimus su Rusijos ambasadoriumi JAV. Pasak Generalinės prokurorės pareigas ėjusios moters, tai Maskvai suteikė galimybę kompromituoti M. Flynną ar net jį šantažuoti.

Neskirti M. Flynno nacionalinio saugumo patarėju D. Trumpą vos išrinkus per susitikimą Baltuosiuose Rūmuose įspėjo ir tuometinis vadovas B. Obama.

Iš nacionalinio saugumo patarėjo posto M. Flynnas buvo atleistas paaiškėjus, kad jis neturėdamas tam įgaliojimų aptarinėjo sankcijas su Rusijos ambasadoriumi, o apie šiuos ryšius klaidingai informavo viceprezidentaą Mike`ą Pence`ą.

Buvęs Nacionalinės žvalgybos direktorius Jamesas Clapperis sakė neturįs žinių, kad Rusija galėjo daryti įtaką D. Trumpo komandai. Pats JAV prezidentas „Twitter“ tinkle parašė, kad tyrimas dėl jo ryšių su Rusija yra išsigalvojimas ir apgaulė už mokesčių mokėtų pinigus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt