Pasaulyje

2017.05.08 18:00

Prasidėjo sukilėlių evakuacija iš apsiausto Sirijos sostinės Damasko rajono

ELTA 2017.05.08 18:00

Vykdant sukilėlių ir šalies vyriausybės sudarytą naują susitarimą dėl evakuacijos, iš apsiaustos Sirijos sostinės Damasko teritorijos pradėta evakuoti sukilėlių kovotojus ir jų šeimų narius, praneša BBC.

Stebėsenos biuro teigimu, tikimasi, kad pirmadienį šiaurės rytinėje Damasko dalyje esantį Barzeho rajoną paliks iki 1,5 tūkst. žmonių.

Dauguma jų pervežami į šiaurinę Idlibo provinciją.

Susitarimas dėl evakuacijos buvo pasiektas praėjus dviem dienoms po to, kai skirtingas Sirijos konflikto puses remiančios valstybės šioje šalyje sukūrė keturias „deeskalacijos“ zonas.

Prezidentą Basharą al-Assadą remiančios Rusija ir Iranas pasirašė memorandumą su pagrindine sukilėlių rėmėja Turkija. Memorandumu jos ragina: sukilėlių kontroliuojamose teritorijose ir aplink jas pusei metų nutraukti kovas ir oro antskrydžius, netrukdomai leisti pristatyti humanitarinę pagalbą ir sudaryti sąlygas evakuotiesiems civiliams grįžti namo.

Memorandumu visos pusės taip pat raginamos kovoti su džihadistais, pradedant vadinamąja „Islamo valstybe“ (IS), ir baigiant su „Al Qaeda“ siejamu aljansu „Hayat Tahrir al-Sham“ (HTS).

Į didžiausią vadinamąją deeskalacijos zoną įeina Idlibo provincija bei su ja besiribojančios Hamos, Alepo ir Latakijos provincijų teritorijos.

Likusios trys saugumo zonos yra Homso provincijos šiaurėje, šalia Damasko esančiame Rytų Gutos regione ir pietinėse Deros ir Kineitros provincijose.