Naujienų srautas

Pasaulyje2017.05.07 19:10

ESBO: ginkluotas vyras „seksualiai priekabiavo“ prie stebėtojos Rytų Ukrainoje

BNS 2017.05.07 19:10

Ginkluotas vyras „seksualiai priekabiavo“ prie konfliktą Rytų Ukrainoje stebinčios Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misijos narės, sekmadienį patvirtino organizacija.

ESBO jau yra apribojusi savo patrulių darbą karo krečiamuose Ukrainos rytuose. Tokį sprendimą organizacija priėmė, kai praėjusį mėnesį separatistų kontroliuojamoje vietovėje, kaip manoma, sprogus bombai žuvo amerikiečių medikas. Tai buvo pirma ESBO atstovo mirtis per trejus metus trunkantį karą.

Organizacijos atstovė spaudai naujienų agentūrai AFP sekmadienį patvirtino, kad pastarasis incidentas įvyko Rusijos remiamų separatistų užimtoje teritorijoje.

„Patrulio narė patyrė seksualinį priekabiavimą iš automatu (АК-47) ginkluoto vyro, kuris pagrasino neleisiantis misijos patruliui judėti į rytus nuo Petrivskės iki Razdolnojės, kol nebus įvykdyti jo reikalavimai,“ – sakoma šeštadienio vakar paskelbtame ESBO pranešime.

Anot pranešimo, patrulis tuomet pakeitė maršrutą ir paliko šį rajoną. Kada įvyko incidentas, nenurodoma.

Neginkluota ESBO misija yra vienintelė Ukrainoje esanti tarptautinė misija, kuri stebi, kaip vykdomas 2015 vasarį pasirašytas taikos susitarimas.

Ukrainoje rytuose tebevyksta sporadiški susirėmimai tarp vyriausybės pajėgų ir prorusiškų separatistų. Nuo 2014 balandžio konfliktas jau nusinešė apie 10 tūkst. gyvybių.

Kijevas ir Vakarai konflikto kurstymu kaltina Maskvą, tačiau Kremlius neigia, kad remia separatistus ginklais ir technika.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi