Pasaulyje

2017.05.07 13:05

Vokietijoje per vietinės valdžios rinkimus išbandoma A. Merkel varžovo galimybė

BNS2017.05.07 13:05

Vokietijos šiaurėje vyksta vietinės valdžios rinkimai, kuriais bus išbandyta, ar pakaktų stiprybės socialdemokratams neleisti kanclerei Angelai Merkel siekti ketvirtos kadencijos.  

Socialdemokratai siekia įsitvirtinti Šlėzvige-Holšteine, kuriuos jie valdo nuo 2012 metų. Rinkėjų palankumas jiems apie 2,8 mln. gyventojų turinčiame krašte sustiprintų jų galimybę mesti iššūkį Angelai Merkel per visuotinius rinkimus rugsėjį.

Šios federalinės žemės ministras prezidentas socialdemokratas Torstenas Albigas gina trapią savo valdančiosios koalicijos daugumą su Žaliaisiais ir kairuoliškąja SSW partija, kuri atstovauja šio regiono danų mažumai. Rinkimai žada atkaklią kovą su A. Merkel krikščionimis demokratais.

Socialdemokratų reitingai balandį šoktelėjo, kai buvęs Europos Parlamento pirmininkas socialdemokratas Martinas Schulzas buvo įvardintas A. Merkel varžovu, bet vėliau jie smuko.

Vokietijos dabartinėje valdančiojoje, A. Merkel vadovaujamoje koalicijoje socialdemokratai vaidina antraeilį vaidmenį. M. Schulzas turi galimybę tapti kancleriu, jeigu socialdemokratai aplenktų A. Merkel partiją ir atsidurtų dabartinės dešiniųjų ir kairiųjų koalicijos viršūnėje, arba jeigu jis sudarytų koaliciją su kitomis partijomis.

Rinkimai Šlėzvige-Holšteine yra preliudija rinkimams į regiono parlamentą Šiaurės Reine-Vestfalijoje, didžiausioje Vokietijos žemėje, M. Schulzo krašte, nors jis pats nesibalotiruoja ten. Šie dveji rinkimai bus pagrindiniai išbandymai balsavietėse prieš visuotinius rinkimus.

M. Schulzo nominavimas padėjo socialdemokratams maždaug išlyginti jėgas su A. Merkel konservatyviuoju bloku, bet naujausios apklausos rodo, kad jis atsilieka aštuoniais punktais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt