Naujienų srautas

Pasaulyje2017.05.06 15:22

Baltarusijos opozicijos veikėjas Nekliajevas suimtas dėl dalyvavimo protestuose

BNS 2017.05.06 15:22

Baltarusijos opozicijos politikas ir buvęs kandidatas į prezidentus Vladimiras Nekliajevas šeštadienį buvo suimtas dėl dalyvavimo anksčiau šiais metais vykusiuose dideliuose protestuose prieš vyriausybę, pranešė jo sutuoktinė.

„Nekliajevą sulaikė apie 10 val. (vietos ir Lietuvos laiku) prie jo namų Minske“, – pranešė Laisvės radijo Baltarusijos biuras, remdamasis politiko žmonos Olgos Nekliajevos pateikta informacija.

Pasak jos, V. Nekliajevas buvo suimtas tiriant administracinę bylą dėl jo dalyvavimo vasario 17 dieną Minske vykusiose „Neveltėdžių eitynėse“.

Vasarį ir kovą Baltarusijoje vyko gausūs protestai prieš prezidento Aleksandro Lukašenkos priimtą dekretą dėl prieštaringai vertinamo „veltėdžių“ mokesčio. Tik viena Minske surengta protesto akcija – kovo 15-ąją – buvo suderinta su valdžia.

Kovo 25-ąją Minske per opozicijos mėgintą surengti nesankcionuotą mitingą „Valios diena“ milicija sulaikė šimtus aktyvistų; daugelis jų buvo sumušti.

Pernai balandį paskelbtu prezidento įsaku „Dėl socialinių išlaikytinių įspėjimo“ buvo įvestas 20 bazinių atlyginimo dydžių (apie 224 eurų) metinis mokestis Baltarusijos piliečiams, šalyje nuolat gyvenantiems užsienio piliečiams, pilietybės neturintiems asmenims, per metus dirbusiems mažiau kaip 183 kalendorines dienas.

Kovo pradžioje A. Lukašenka sušvelnino savo poziciją minėtos priemonės atžvilgiu ir pareiškė nurodęs vyriausybei dar metus nereikalauti šio mokesčio iš gyventojų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi