Pasaulyje

2017.05.06 10:43

E. Macronui smogė programišiai – internete paviešinti laiškai ir kampanijos dokumentai

15min.lt, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.05.06 10:43

Kandidatas į Prancūzijos prezidentus Emmanuelis Macronas paskelbė, kad penktadienį vakare internete paviešinti jo laiškai ir kampanijos finansiniai dokumentai yra susiję su didele programišių ataka, rašo BBC.

Kandidato kampanijos atstovai teigia, kad programišių tikslas aiškus – prieš sekmadienį vyksiantį antrąjį prezidento rinkimų turą suklaidinti rinkėjus. Tai patvirtina informacija, kad internetinių įsilaužėlių pavogta informacija buvo sumaišyta su išgalvotais dokumentais, kuriais siekiama diskredituoti E. Macroną.

Dokumentai buvo paskelbti portale „Pastebin“, kuriame galima informaciją viešinti anonimiškai. Teigiama, kad su E. Macronu susijusia informacija dalijosi vartotojas slapyvardžiu „Emileaks“.

„Platinamos bylos buvo gautos prieš kelias savaites, dėl įsilaužimo į kelių partijos pareigūnų asmenines ir profesines pašto paskyras“, – sakoma E. Macrono partijos „En Marche!“ pareiškime. Jis buvo paskelbtas iškart po oficialios kampanijos pabaigos prieš sekmadienio balsavimą.

E. Macrono rinkiminė kampanija jau susidūrė su programišių išpuoliais ir dėl to buvo mesti kaltinimai Rusijai, tačiau Kremlius bet kokius kaltinimus atmetė.

Dokumentai internete paskelbti paskutinę rinkiminės agitacijos dieną. Dabar tiek žiniasklaida, tiek pats E. Macronas susiduria su apribojimais ir negali viešai komentuoti esamos situacijos.

Kaip rašo BBC, penktadienį po paskelbtų dokumentų E. Macrono kampanijos atstovai teigė, kad šis programišių įsilaužimas primena JAV prezidento rinkimus, kai buvo neteisėtai paskelbti Demokratų partijos elektroniniai laiškai. Tuomet dėl šio incidento kaltinti Rusijos programišiai.

E. Macrono partija penktadienį neįvardijo, kad, jų nuomone, yra kaltas dėl surengtų atakų, tačiau paskelbė, kad tai yra išpuolis prieš Prancūzijos demokratiją.

Interneto svetainė „WikiLeaks“ tviteryje irgi paskelbė nuorodą į šiuos dokumentus – „daug dešimčių tūkstančių elektroninių laiškų, nuotraukų, priedų iki 2017-ųjų balandžio 24-osios“, bet pažymėjo, kad nėra atsakinga už patį nutekinimą.

„WikiLeaks“ nurodė, kad iš viso yra maždaug 9 gigabaitai duomenų ir kad ji tikrina tam tikras „dalis“.

Dėl prezidento E. Macronas posto antrajame rinkimų ture kovos su Marine Le Pen. Apklausos rodo, kad rinkimuose pergalę turėtų švęsti E. Macronas.