Pasaulyje

2017.05.05 22:07

D. Trumpas gegužės 25-ąją susitiks su ES lyderiais

ELTA 2017.05.05 22:07

Pirmasis JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Europos Sąjungos (ES) lyderių susitikimas įvyks Briuselyje gegužės 25 dieną. D. Trumpas tada susitiks su Europos Komisijos pirmininku Jeanu-Claude Junckeriu ir Europos Vadovų Tarybos pirmininku Donaldu Tusku, tai penktadienį Briuselyje pranešė D. Tusko atstovas Prebenas Amanas, kuriuo remiasi agentūra AFP.

D. Trumpas, vykdamas į pirmąją savo kelionę užsienyje, gegužės pabaigoje lankysis Europoje. Po vizitų Saudo Arabijoje ir Izraelyje jis gegužės 24 dieną viešės Vatikane. Kitą dieną jis dalyvaus NATO viršūnių susitikime Briuselyje ir tada vyks į G7 viršūnių konferenciją Taorminoje, Sicilijoje.

D. Trumpas praeityje gana kritiškai atsiliepė apie ES ir sveikino „Brexit“, vadindamas jį „nuostabiu dalyku“.

Tačiau kovą JAV vadovas jau nustebino teigiamais žodžiais apie ES. Minint 60-ąsias Romos sutarčių metines, jis tada pabrėžė bendrą JAV ir ES įsipareigojimą „laisvei, demokratijai ir teisinei valstybei“.

Interviu Londono laikraščiui „Financial Times“ D. Trumpas balandžio pradžioje gyrė ES už tai, kad po „Brexit“ referendumo atliko „labai gerą darbą“, vėl sutelkdama likusias šalis nares.