Pasaulyje

2017.05.05 20:26

JAV ir Europos policija: išardytas pedofilų tinklas, sulaikyta beveik 900 asmenų

BNS2017.05.05 20:26

JAV ir Europos policija pranešė, kad suimta apie 900 įtariamų pedofilų ir beveik 300 vaikų atpažinta arba išgelbėta iš jų tvirkintojų, surengus masinį puolimą prieš pogrindinį internetinį pedofilų tinklą.

Ilgiau kaip dvejus metus trukęs skandalingojo „PlayPen“ tinklo bei jo narių tyrimas leido suimti įtariamuosius, nurodė JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) ir Europolas; o prieš kelias dienas JAV teismas nuteisė „PlayPen“ steigėją ir administratorių Steveną Chase`ą 30 metų kalėti.

Floridoje gyvenančio St. Chase`o suėmimas 2014-ųjų gruodį buvo tik pradžia pasaulinio forumo dalyvių tyrimo.

Tinklas „Playen“ buvo giliai paslėptas internete, vadinamajame „tamsiajame tinkle“ (darknet), panaudojant anonimišką programinę įrangą ir šifravimą, kas padeda nuslėpti neteisėtą veiklą.

Šiuo konkrečiu atveju užsimaskavę forumo dalyviai įkeldavo vaikų lytinio išnaudojimo nuotraukas ir vaizdo įrašus, dalijosi jais.

Tarp beveik 900 suimtųjų yra ir dešimtys asmenų, tvirkinusių vaikus ir kūrusių vaikų pornografiją.

Tyrėjai „Operaciją čiulptukas“ (Operation Pacifier) pradėjo padedami FTB, kuris panaudojo programą, kad perimtų „PlayPen“ svetainę ir serverį.

Tokiu būdu per kelias savaites tyrėjai įsilaužė ir stebėjo vartotojus, siųsdami „programinius kirminus“ į jų kompiuterius.

Šitaip FTB įsilaužė į daugiau kaip 1000 kompiuterių pasaulyje, nors kritikai abejoja, ar tai buvo neteisėta; tačiau tai leido nustatyti minėto tinklo vartotojus.

Pasak vadovaujančio FTB tyrėjo Dano Alfino, ši operacija tebesitęsia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt