Pasaulyje

2017.05.05 16:20

Maskva: Sirijos susitarime numatyta uždrausti JAV koalicijos skrydžius virš saugumo zonų

BNS 2017.05.05 16:20

Rusijos atstovas derybose dėl Sirijos Aleksandras Lavrentjevas penktadienį pareiškė, kad JAV vadovaujamos koalicijos karo lėktuvai negalės skraidyti virš konflikto „deeskalavimo zonų“.

„Kalbant apie (JAV vadovaujamos koalicijos) veiksmus deeskalavimo zonose, nuo šio momento šios zonos jų skrydžiams bus uždarytos“, – pareiškė A. Lavrentjevas žurnalistams Astanoje.

„Aviacijos, ypač tarptautinės koalicijos pajėgų, darbas (jose) visiškai nenumatytas, – sakė jis. – Šis klausimas dabar uždarytas.“

Rusija, Iranas ir Turkija ketvirtadienį pasirašė susitarimą įsteigti keturias saugumo zonas Sirijoje.

Susitarimas buvo pasirašytas po derybų Kazachstano sostinėje Astanoje, per jas diskutuota, kaip sutvirtinti trapias paliaubas Sirijoje, dėl kurių buvo sutarta pernai gruodį. Pagal Rusijos planą, Sirijos prezidento Basharo al Assado oro pajėgos turės nutraukti savo skrydžius virš tam tikrų zonų karo draskomoje šalyje.

A. Lavrentjevas, kurio komentarus citavo Rusijos naujienų agentūros, sakė, jog JAV vadovaujamos koalicijos lėktuvai galės vykdyti operacijas prieš džihadistų grupuotę „Islamo valstybė“ tam tikruose rajonuose, bet „deeskalavimo zonos“ koalicijos lėktuvams bus uždarytos.

Pasak jo, „vieninteliai, prieš ką gali veikti tarptautinės koalicijos aviacija – „Islamo valstybės“ objektai, kurie yra Rakos rajone, virtinėje gyvenviečių Eufrato zonoje, Deir az Zore ir toliau Irako teritorijoje“.

Šis susitarimas yra naujausias bandymas sumažinti įtampą Sirijoje, bet ne visos pasiūlymo detalės buvo atskleistos ir kol kas galimybės jį įgyvendinti atrodo miglotos.