Pasaulyje

2017.05.05 15:35

Turkijos teismas atmetė apeliaciją dėl „Wikipedia“ draudimo

ELTA2017.05.05 15:35

Turkijos teismas penktadienį atmetė „Wikimedia Foundation“ apeliaciją dėl sprendimo šalyje blokuoti prieigą prie „Wikipedia“ internetinės enciklopedijos, praneša valstybinė Turkijos žiniasklaida.

Pasak „Analodu“ naujienų agentūros, pirmosios instancijos teismas Ankaroje nusprendė atmesti „Wikipedia“ domeną valdančios organizacijos „Wikimedia Foundation“ anksčiau šią savaitę pateiktą apeliaciją dėl puslapio draudimo Turkijoje.

Šalies pareigūnai draudimą motyvavo tuo, kad puslapyje esą publikuojama melaginga informacija, siejanti Turkiją su teroristinėmis grupuotėmis.

Tačiau draudimas papiktino už žodžio laisvę kovojančius aktyvistus, kurie kaltina Turkiją reguliariai pritaikant draudimus įvairiems interneto puslapiams bei socialiniams tinklams.

Šalis ne kartą laikinai blokavo prieigą prie tokių socialinių tinklų kaip „Facebook“ ar „Twitter“ bei vaizdo įrašų peržiūros puslapio „YouTube“.

Kai kurie interneto naudotojai draudimus apeidavo naudodami virtualius privačius tinklus (VPN), bet pastebima, kad VPN naudojimas Turkijoje taip pat pradedamas drausti.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt