Pasaulyje

2017.05.04 23:08

JAV karė nufotografavo sprogimą, kuris pražudė ją pačią

15min.lt 2017.05.04 23:08

JAV kariuomenės karė fotoaparatu užfiksavo sprogimą, kuris nusinešė penkias gyvybes – įskaitant ir jos pačios, rašo CNN.

22-ejų specialistė Hilda I. Clayton žuvo, kai mokė karo įamžinimo principų – ji yra fotografavusi ne vieną JAV kariuomenės mūšį.

H. I. Clayton, jos apmokomas Afganistano kariuomenės fotografas ir trys Afganistano Nacionalinės armijos kariai žuvo, kai šalia jų sprogo bendrose karinėse pratybose naudotas minosvaidžio vamzdis.

Paskutinėje H. I. Clayton darytoje nuotraukoje – sprogimo ugnis ir į šonus lakstantys akmenys.

Nelaimė įvyko 2013 m. liepą, tačiau kariuomenė karės darytą nuotrauką paviešino tik šią savaitę – leidinyje „Military Review“. Žurnale rašoma, kad naujausiame numeryje siekiama pristatyti lyčių lygybės koncepciją.

„Clayton mirtis simbolizuoja, kaip moterys karės vis dažniau per mokymus ir mūšius atsiduria pavojingose situacijose kartu su savo ginklo broliais“, – rašoma leidinyje.

„Military Review“ rašoma, kad sprogimas įvyko kritiniu Afganistano karo metu – kai buvo labai svarbu, kad JAV ir Afganistano pajėgos dirbtų kartu ir stabilizuotų padėtį šalyje.