Pasaulyje

2017.05.05 09:13

Popiežius gegužę priims D. Trumpą

BNS 2017.05.05 09:13

Popiežius Pranciškus gegužės 24 d. Vatikane priims Jungtinių Valstijų prezidentą Donaldą Trumpą, prieš Didžiojo septyneto (G-7) vadovų susitikimą Sicilijoje gegužės 26–27 dienomis, ketvirtadienį pranešė Šventasis Sostas.

Po rytinės Pranciškaus audiencijos vyks JAV delegacijos susitikimas su Vatikano valstybės sekretoriumi Pietro Parolinu, santykių su JAV sekretoriumi arkivyskupu Paulu Gallagheriu.

2016-ųjų vasarį, per savo kampaniją, siekdamas tapti JAV respublikonų kandidatu į Baltuosius rūmus, D. Trumpas ir popiežius Pranciškus apsikeitė karšokais pastebėjimais žiniasklaidoje.

„Kiekvienas, kas jis bebūtų, jeigu nori statyti sienas, o ne tiltus, nėra krikščionis“, – sakė popiežius žurnalistams, grįždamas iš kelionės po Meksiką, atsakydamas į prašymą pakomentuoti D.Trumpo nusiteikimą prieš migrantus.

Šias pastabas D. Trumpas nedelsdamas pasmerkė ir pareiškė, kad jos yra „negarbingos“.

„Religiniam lyderiui suabejoti kito žmogaus tikėjimu yra negarbinga“, – atrėžė jis.

Vėliau D. Trumpas sušvelnino savo toną, pažymėdamas, kad popiežius buvo suklaidintas, nepakankamai informuotas apie į JAV plūstančių narkotikų srauto mastą ir saugumo poreikį, kuris verčia tverti tvorą palei pietinę JAV sieną.

Lankydamasis Meksikoje 2016-ųjų vasarį Pranciškus aukojo mišias atviroje vietovėje prie JAV ir Meksikos sienos, kur priverstinę migraciją pavadino „žmoniškąja tragedija“.