Pasaulyje

2017.05.04 15:40

Pasaulinę spaudos laisvės dieną JT diskutuota apie moterų žurnalisčių saugumą

ELTA 2017.05.04 15:40

Gegužės 3-iąją, minint Pasaulinę spaudos laisvės dieną, Lietuvos iniciatyva Jungtinių Tautų (JT) būstinėje Niujorke surengta diskusija apie moterų žurnalisčių, dirbančių konfliktų zonose, saugumą.

„Moterys žurnalistės, kaip ir vyrai, atlieka svarbų vaidmenį, informuodamos visuomenę apie padėtį karščiausiuose pasaulio taškuose. Joms teko įveikti daug stereotipų ir barjerų, norint įtvirtinti savo pozicijas šioje profesijoje, o ir šiandien jos susiduria su daugybe iššūkių, kuriuos būtina spręsti siekiant užtikrinti žurnalisčių saugumą“, – atidarydama renginį teigė Lietuvos nuolatinė atstovė JT ambasadorė Raimonda Murmokaitė.

Ambasadorė priminė, kad Lietuva nuosekliai rūpinasi žurnalistų apsaugos konfliktuose problematika, o Lietuvos iniciatyva 2015 metų gegužę priimta JT Saugumo Tarybos rezoliucija atkreipia dėmesį į rizikas, su kuriomis savo veikloje susiduria moterys žurnalistės.

Renginyje dalyvavusios žurnalistės pasidalino asmenine darbo konfliktų zonose patirtimi. Tarptautinių nevyriausybinių organizacijų, siekiančių užtikrinti žurnalistų saugumą, atstovės pristatė įgyvendinamas žurnalistų apsaugos programas.

Renginyje dalyvavo daugiau kaip 100 JT diplomatų, sekretoriato ir žiniasklaidos atstovų. Lietuva renginį organizavo kartu su Prancūzija ir Graikija Jungtinių Tautų draugų grupės žurnalistų saugumo klausimams vardu.

Neformali JT draugų grupė žurnalistų saugumo klausimams susikūrė prieš metus, jai pirmininkauja grupę inicijavusios Graikija, Lietuva ir Prancūzija. Grupę sudaro 17 valstybių iš skirtingų pasaulio regionų.

Ši diskusija buvo pirmasis viešas draugų grupės renginys. Prieš diskusiją draugų grupė surengė trumpą socialinę akciją, skirtą Pasaulinei spaudos laisvės dienai paminėti.