Naujienų srautas

Pasaulyje2017.05.04 14:50

Karališkoji šeima: princas Philipas traukiasi iš aktyvaus visuomeninio gyvenimo

BNS, DELFI.lt 2017.05.04 14:50

Ketvirtadienį Didžiosios Britanijos Karališkoji šeima pranešė, kad nuo rudens karalienės Elizabeth II vyras, Edinburgo hercogas princas Phillipas traukiasi iš aktyvios visuomeninės veiklos. Apie tai buvo paskelbta po trečiadienį vakare sukviesto skubaus karališkojo personalo susirinkimo Bakingamo rūmuose. Kitą mėnesį princui sukaks 96 metai.

Karališkosios šeimos atstovas spaudai pranešė, kad sprendimas buvo priimtas paties princo Philipo. Tokį sprendimą palaikė ir jo žmona – karalienė Elizabeth II.

Oficialiame Karališkosios šeimos pranešime spaudai rašoma, kad princas Philipas dalyvaus anksčiau suplanuotuose renginiuose iki rugpjūčio – tiek individualiai, tiek lydėdamas karalienę. Tačiau Edinburgo hercogas nebepriims naujų kvietimų, nors pasilieka sau galimybę dalyvauti tam tikruose renginiuose.

Princas Philipas yra daugiau nei 780 organizacijų narys, kuriose jis planuoja likti, tačiau aktyviai nebedalyvaus jų renginiuose.

1939 metų liepą princas Philipas susipažino su princese Elizabeth, būsimąja karaliene. Poros sužadėtuvės buvo paskelbtos tik 1947 liepą, o tų pačių metų lapkričio 20 dieną jie susituokė Vestminsterio abatijoje.

Kad galėtų vesti Britanijos princesę, Philipui teko atsisakyti Graikijos ir Danijos princo titulo.

Daug spekuliacijų dėl pareiškimo

Ketvirtadienį jau nuo ryto televizijos filmavimo komandos apspito Britanijos karalienės Elizabeth II rezidenciją – Bakingamo rūmus Londone, nes buvo paskelbtas „labai neįprastas“ rūmų darbuotojų susirinkimas, nors teigiama, kad „jokių susirūpinimą keliančių priežasčių nėra“.

Laikraštis „Daily Mail“ pranešė, kad darbuotojams iš karališkųjų rezidencijų visoje šalyje buvo nurodyta skubiai atvykti Londoną, į ketvirtadienį ryte surengtą susirinkimą, kuriam pirmininkauja karališkųjų rūmų aukščiausio rango pareigūnas – rūmų valdytojas.

Karališkųjų rūmų atstovas atsisakė naujienų agentūrai AFP pakomentuoti šį pranešimą, tačiau socialinėje žiniasklaidoje pasklido spėlionės ir prie žurnalistų ties Bakingamo rūmų vartais prisidėjo būrelis smalsuolių.

91 metų karalienė trečiadienį grįžo į rūmus iš Vindzoro pilies, kur praleido Velykų atostogas.

Po pietų ji susitiko su ministre pirmininke Theresa May dėl parlamento paleidimo prieš birželio 8 dieną sušauktus pirmalaikius rinkimus.

Monarchės sutuoktinis princas Philipas, kuriam birželį sukaks 96-eri, atidarė naują tribūną kriketo komplekse „Lord`s“.

Abu jie trečiadienį atrodė geros sveikatos.

Britanijos premjerė Th. May padėkojo Edinburgo kunigaikščiui už ilgametę pagalbą monarchei.

Princas Philipas yra ištikimas savo žmonos palydovas nuo tada, kai ji 1952-aisiais, būdama 25 metų, perėmė sostą.

Jiedu susituokė 1947-aisiais ir lapkričio 20 dieną minės santuokos 70-metį.

Monarchė paprastai vengia kalbėti apie asmeninį gyvenimą, tačiau sutuoktinį yra pavadinusi savo „stiprybe ir užuovėja visus šiuos metus“.

Tikėtina, kad monarchę ateityje viešuose renginiuose lydės kuris nors iš jaunesnių karališkosios šeimos narių.

Pernai kunigaikštis karališkąsias pareigas vykdė 110 dienų – daugiau nei jo vaikaičiai princai Williamas ir Harry.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi