Pasaulyje

2017.05.04 09:51

Į Bakingamo rūmus sukviestas Elizabeth II personalas: laukia svarbi žinia?

15min.lt 2017.05.04 09:51

Trečiadienį vėlai vakare visas karalienės Elizabeth II personalas, išsibarstęs po Jungtinę Karalystę, sukviestas į skubų susirinkimą šį rytą Londone, Bakingamo rūmuose. Toks skubiai sušauktas susirinkimas iš karto buvo apipintas mįslėmis – ką karalienė rengiasi pranešti savo pavaldiniams, o, kaip manoma, vėliau ir visam pasauliui?

Visiems pavaldiniams, dirbantiems karalienės rezidencijose Balmoralyje, Vindzoro pilyje, Sandringame ar Škotijoje, liepta šiandien atvykti į neeilinį susirinkimą Bakingamo rūmuose.

Kaip skelbia „Daily Mail“, net ir ilgiausiai karalienei dirbantis personalas liko nustebęs dėl tokio skubaus iškvietimo ir nė nenutuokia, kokia gali būti jo priežastis. Tačiau ne vienas šaltinis patikino, kad šitaip skubiai sušauktas susirinkimas – „labai neįprastas“, tad paskatino įvairiausias spekuliacijas apie galimai artėjantį pranešimą, susijusį su pačia karaliene arba jos vyru princu Phillipu.

„Visi labai nervinasi, – sakė šaltinis. – Nors susirinkimai su visu karališkosios šeimos personalu surengiami reguliariai, tai, kaip 23 val. buvo sušauktas šis, yra nepaprastai neįprasta ir leidžia suprasti, kad bus pranešama kažkas labai svarbaus.“

„Tačiau šią akimirką tik patys artimiausi karalienei žino, kokia viso to priežastis“, – pridūrė šaltinis.

Karalienė Elizabeth II tik visai neseniai grįžo į Bakingamo rūmus po Velykų atostogų, kurias praleido savo rezidencijoje Vindzoro pilyje. Praėjusį mėnesį jai suėjo 91-eri, o jos vyras birželį minės 96-ąjį gimtadienį. Jie abu, nors ir būdami tokio garbaus amžiaus, iki šiol aktyviai atlieka karališkąsias pareigas. Pastaraisiais metais jiedu kiek sumažino darbų apimtis, tačiau monarchės darbo kalendorius vis tiek yra labai gausiai užpildytas – per metus ji turi apie 300 oficialių susitikimų ir renginių.

Vis tik abejojama, ar susirinkimo priežastis gali būti susijusi su karalienės atsistatydinimu, mat ji visados žadėjo tarnauti savo šaliai iki kol bus gyva.