Naujienų srautas

Pasaulyje2017.05.03 20:27

J. -C. Junckeris: Th. May yra „kieta ledi“ derybose dėl „Brexit“

BNS 2017.05.03 20:27

Europos Komisijos (EK) vadovas Jeanas-Claude`as Junckeris trečiadienį pareiškė, kad britų ministrė pirmininkė Theresa May yra „kieta ledi“, žiniasklaidoje pasirodžius pranešimams apie katastrofiškai nesėkmingą praėjusios savaitės judviejų darbo vakarienę.

J. -C. Junckeris taip pat perspėjo Britaniją negrasinti pasitraukti iš derybų dėl išstojimo iš ES dėl sąskaitos, kurią Londonas turi apmokėti.

Th. May antradienį gyrėsi, kad per derybas bus „velniškai sunkiai sukalbama moteris“. Taip ją yra pavadinęs vienas buvęs bendradarbis.

„Aš labai gerbiu britų premjerę, man ji patinka kaip žmogus“, – sakė J. -C. Junckeris spaudos konferencijoje Briuselyje.

„Pastebėjau, kad ji yra kieta ledi, taigi, šis apibūdinimas  ne apie ateitį, o apie dabartį“, – sakė EK vadovas spaudos konferencijoje, kurioje taip pat dalyvavo netrukus pirmininkavimą ES perimsiančios Estijos premjeras.

Sekmadienį laikraštis „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ pranešė, kad J. -C. Junckeris iš susitikimo su Th. May trečiadienį išėjo „dešimt kartų skeptiškiau“ vertindamas galimybę pasiekti „Brexit“ susitarimą.

Teigiama, kad EK pirmininkas informavo apie savo abejones Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, kuriai pareiškė, kad Th. May yra „kitoje galaktikoje“.

Spaudos konferencijoje J.-C.Junckeris taip pat kritikavo britų „Brexit“ ministrą Davidą Davisą, kuris atmetė laikraščio „Financial Times“ pranešimą, kad prieš išstodama Britanija turės apmokėti iki 100 mlrd. eurų siekiančią sąskaitą.

Pasak D. Daviso, „tokiomis pasitraukimo aplinkybėmis nereikės nieko mokėti“. Šie jo žodžiai labai priminė ankstesnį Th. May pareiškimą, kad „geriau jokio susitarimo nei prastas susitarimas“,

„Nemanau, kad Davidas buvo teisus, kai grasino, kad bus pasiruošęs trauktis, – sakė J. -C. Junckeris. – Iš savo patirties politikoje manau, kad tie, kurie išeina, visada turi grįžti.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi