Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV kapinės atsisako priimti T. Carnajevo kūną

15min.lt 2015.09.08 13:45

Įtariamo sprogimų Bostono maratono metu Tamerlano Carnajevo dėdė Ruslanas Carni sekmadienį atvyko į Masačusetsą pasirūpinti sūnėno laidotuvių reikalais. Jis teigia suprantantis, kad „niekas nenori sieti savo vardo su tokiais blogais įvykiais“, rašo „The Huffington Post“.

Įtariamo sprogimų Bostono maratono metu Tamerlano Carnajevo dėdė Ruslanas Carni sekmadienį atvyko į Masačusetsą pasirūpinti sūnėno laidotuvių reikalais. Jis teigia suprantantis, kad „niekas nenori sieti savo vardo su tokiais blogais įvykiais“, rašo „The Huffington Post“.

R.Carni ir trys jo draugai sekmadienį pradėjo ruoštis Tamerlano kūno paruošimui laidotuvėms pagal musulmoniškas tradicijas. 26-erių Tamerlanas žuvo per susišaudymą su policija balandžio 19 dieną.

Laidotuvių namų direktorius Peteris Stefanas teigia, kad jam niekaip nepavyksta surasti kapinių Masačusetse, kuriose būtų galima palaidoti įtariamą teroristą – visų kapinių atstovai atsisako priimti jo kūną. Direktorius planuoja kreiptis į Kembridžo miestą, kur T.Carnajevas gyveno, ir prašyti suteikti plotą jo kapui. Jeigu ir ten bus sulaukta neigiamo atsakymo, pagalbos bus prašoma valstijos valdžios.

Kembridžo miesto atstovas Robertas Healy sekmadienį sakė dar nesulaukęs oficialaus prašymo skirti ar leisti įsigyti vietą kapinėse, tačiau jis primygtinai rekomendavo Carnajevų šeimos ir laidotuvių namų direktoriaus neprašyti ploto miesto kapinėse.

Jo teigimu, tokiu atveju miesto gyventojų mėginimus grįžti į normalų gyvenimą po patirto siaubo nutrauktų pasipiktinimas, protestai ir žiniasklaidos invazija į miestą. R.Healy taip pat pabrėžė, kad kitų kapinėse palaidotų mirusių artimieji nusipelno ramybės.

Kapinių direktorius P.Stefanas sakė sulaukęs žmonių kritikos – jis vadinamas neamerikiečiu todėl, kad sutiko organizuoti T.Carnajevo laidotuves. „Mes duodame priesaiką, kad tai darytume. Ar aš galiu rinktis? Ne. Ar aš galiu atskirti nuodėmes nuo nusidėjėlių? Ne. Mes laidojame negyvo žmogaus kūną. Tai viskas, ką mes darome“, – sakė jis.

Sekmadienį prie laidotuvių namų susirinko keli protestuotojai, skanduojantys „JAV“ ir nešini JAV vėliavomis  bei plakatais su užrašu „Nelaidokite jo JAV žemėje“. Pravažiuojantys žmonės taip pat nuolat rikteli, kad jis neturi būti laidojamas JAV. „Išmeskite jį iš laivo kaip Osamą bin Ladeną“, – riktelėjo vienas.

Ekspertizė parodė, kad per Bostono maratoną įvykdyto išpuolio įtariamasis mirė nuo šautinių žaizdų ir traumų, kurias patyrė dėl smūgių buku daiktu. Pareigūnai teigia, kad jį dar pervažiavo ir brolis Džocharas, bandydamas pasprukti nuo policijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi