Naujienų srautas

Pasaulyje2017.05.03 15:02

H. Clinton dėl pralaimėjimo kaltina Maskvą, FTB ir neapykantą moterims

Rusijos kišimąsi kaip vieną iš pralaimėjimo veiksnių įvardijo buvusi demokratų kandidatė į Jungtinių Valstijų prezidento postą Hillary Clinton. Praėjus pusmečiui nuo rinkimų, ji pirmą kartą papasakojo apie ydas, dėl kurių prisiėmė atsakomybę, bet pridūrė, kad dabar būtų buvusi prezidentė, jei ne Rusija ir Federalinio tyrimų biuro (FTB) prieš pat rinkimus atnaujintas tyrimas dėl jos elektroninių laiškų. Kaip H. Clinton ir prognozavo, Donaldas Trumpas į tai atsakė tviteryje – vidury nakties pavadino tai išsisukinėjimu.

Jei rinkimai būtų vykę spalio 27-ąją, būčiau jūsų prezidentė, pareiškė H. Clinton, pirmą kartą viešame forume papasakojusi apie skaudžias patirtis, kurias dabar pergyvena iš naujo, rašydama knygą – išpažintį ir atleidimo prašymą. Mat spalio 28-ąją, likus vienuolikai dienų iki balsavimo, Federalinio tyrimų biuro vadovas Jamesas Comey paskelbė laišką, kad atnaujina tyrimą dėl jos elektroninio pašto serverio. Netrukus tyrimas subliūško, bet demokratai tiki, kad žala buvo lemtinga.

H. Clinton pareiškė, kad Rusijos programišių pavogtą informaciją „Wikileaks“ skelbdavo tada, kai tai jai kenkė labiausiai, ir labiausiai padėjo D. Trumpui. Ji sako neturinti abejonių, kad Rusijos prezidentas norėjo padėti D. Trumpui.

Kaip tik antradienį Vladimiras Putinas vėl pareiškė, kad tokių dalykų nebūna. Tai jis sakė Vokietijos kanclerei Angelai Merkel, kurios ir vidaus, ir užsienio žvalgyba perspėja apie galingas Rusijos pastangas kištis į rinkimus Vokietijoje.

Daugiau apie tai – Vykinto Pugačiausko reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi