Naujienų srautas

Pasaulyje2017.05.03 14:00

Britanija sako per „Brexit“ derybas nesileisianti bauginama

BNS 2017.05.03 14:00

Didžiosios Britanijos „Brexit“ ministras Davidas Davisas trečiadienį perspėjo, kad šalis nesileis bauginama per būsimas derybas su Europos Sąjunga ir atmetė pareiškimus, kad jos išstojimo sąskaita gali siekti 100 mlrd. eurų.

„Mes į šias derybas einame ne kaip prašytojai, o kaip derybininkai“, – sakė D. Davisas.

Jis atmetė laikraščio „Financial Times“ pranešimą, kuriame užsimenama, kad prieš išstodama Britanija turės apmokėti iki 100 mlrd. eurų sąskaitą.

Šis skaičius yra gerokai didesnis nei anksčiau minėti 60 mlrd. eurų ir D. Davisas televizijos ITV laidai „Good Morning Britain“ pasakė: „Mes 100 milijardų nemokėsime.“

Tačiau jis pridūrė, kad finansine prasme šalis „vykdys savo tarptautinius įsipareigojimus“.

Jis taip pat atmetė laikraščio „The Times“ pranešimą, kad Europos Komisija neleis ministrei pirmininkei Theresai May derėtis su kitais ES lyderiais.

„Derybose yra dvi šalys, ir kita šalis nenurodys, kas ką privalo daryti. Ji (Th. May) vadovaus mūsų deryboms. Aš ją remsiu“, – transliuotojo BBC radijui sakė D. Davisas.

Didėjant įtampai, ES vyriausiasis „Brexit“ derybininkas Michelis Barnier trečiadienį pristatys rekomendacijas deryboms.

Th. May, kuri dalyvauja pirmalaikių visuotinių rinkimų kampanijoje, šią savaitę buvo priversta gintis dėl nutekintos informacijos apie katastrofiškus pietus su Europos Komisijos pirmininku Jean-Claude`u Junckeriu.

Reaguodama ji antradienį gyrėsi, kad per derybas bus „velniškai sunkiai sukalbama moteris.“ Taip ją yra pavadinęs vienas buvęs bendradarbis.

D. Davisas trečiadienį atmetė minimus įvairius pranešimus kaip „gandų ir viešųjų ryšių mišinį“ ir sakė, kad britų visuomenė turėtų juos vertinti su trupučiu abejonės.

Kitų 27 ES šalių lyderiai šeštadienį vienbalsiai susitarė dėl griežtų gairių deryboms su Britanija, kurios apima pinigų, prekybos ir ES piliečių teisių klausimus.

„Jie kalba apie derybų gaires, tai tam tikri reikalavimai... tai turi būti (daroma) susitarimu. Mes visateisiai Europos Sąjungos nariai, kol išstosime... ir naudosimės savo teisėmis pagal taisykles“, – sakė D. Davisas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi