Pasaulyje

2017.05.03 15:08

Laukia vieninteliai įnirtingi Prancūzijos kandidatų į prezidento postą debatai

Trečiadienį Prancūzijoje bus surengti vieninteliai kandidatų į prezidento postą debatai. Centristų atstovo Emnanuelio Macrono ir ultradešiniųjų nacionalistų lyderės Marine Le Pen laukia nelengva kova antrame rinkimų rate. Pagal apklausas pirmauja E. Macronas.  

Centristui E. Macronui greičiausiai vėl teks teisintis dėl savo karjeros bankuose, nes M. Le Pen kartoja, kad jis yra didžiojo kapitalo statytinis. Savo ruožtu E. Macronas primena, kad jis buvo ekonomikos ministru ir tai jis kovojo su bankų monopolija. 

Per vienintelius tiesioginius televizijos debatus M. Le Pen gali kliūti už tai, kad ji savo kalboje nepaminėdama citavo dešiniųjų kandidato Francois Fillono kalbą apie Prancūzijos svarbą.

M. Le Pen teko prisiimti už tai atsakomybę, neva tai skirta F. Fillono rėmėjams, nors pirmame rate pralaimėjęs F. Fillonas dabar ragina balsuoti už E. Macroną.

Pagal apklausas E. Macronas pirmauja beveik 20 procentų, bet šalies politine sistema nusivylę kairieji jau ragina boikotuoti rinkimus ir tai gali padidinti M. Le Pen šansus.