Pasaulyje

2017.05.02 22:03

JAV tiria, kaip į jos kariuomenę galėjo įstoti Ukrainos separatistų gretose kovojęs asmuo

BNS 2017.05.02 22:03

Jungtinių Valstijų kariuomenė tiria, ar kokios nors komplektavimo procedūros buvo pažeistos, kai dvigubą JAV ir Prancūzijos pilietybę turintis asmuo pradėjo tarnauti nepaisant to, kad yra kovojęs su Rusijos remiamais separatistais Rytų Ukrainoje.

Dienraštis „Washington Post“ pirmadienį pranešė, kad 29-ių Guillaume'as Cuvelieras sausį pradėjo bazinius mokymus, nors viešai skelbėsi esantis kraštutinių dešiniųjų pažiūrų prancūzų nacionalistas ir kovojo separatistų pusėje vadinamojoje „Donecko liaudies Respublikoje“.

„JAV kariuomenės komplektavimo vadavietė pradėjo tyrimą, kad išsiaiškintų, ar buvo laikomasi visų priėmimo į kariuomenę procedūrų“, – naujienų agentūrai AFP sakė pulkininkas Pat Seiberis.

2014 metų vykdomasis įsakas draudžia JAV piliečiams remti „Donecko Liaudies Respubliką“ pinigais, prekėmis ar paslaugomis.

G. Cuvelieras užaugo Ruane, Prancūzijoje, o 2009 metais čia baigė universitetą. Tokia informacija pateikiama „Washington Post“ cituotame jo socialinio tinklo „Facebook“ profilyje.

Prieš septynius metus regioniniuose Prancūzijos rinkimuose G. Cuvelieras dalyvavo kaip nacionalistinės „Prancūzijos partijos“ kandidatas.

JAV kariuomenės atstovė Kelli Bland teigia, kad į ginkluotąsias pajėgas stojantys kariai yra išsamiai tikrinami. Analizuojami įvairūs asmenų duomenys, pradedant jų teistumu ir baigiant priklausymu nusikalstamoms ar ekstremistinėms grupuotėms.

„Buvimas gaujos ar kitokios nusikalstamos grupuotės nariu, ekstremistinių pažiūrų turėjimas nesutampa su kariuomenės vertybėmis“, – naujienų agentūrai AFP sakė K.Bland.

G. Cuvelieras „Washington Post“ žinute nurodė, kad kariuomenės yra vienintelė jo galimybė judėti į priekį ir pamiršti praeitį.

„Aš supratau, kad man patinka ši šalis, jos gyvenimo būdas. Jos Konstitucija yra pakankamai gera, kad ją ginčiau“, – teigė jis.