Pasaulyje

2017.05.02 14:51

R. T. Erdoganas grįžo į valdančiąją AKP partiją

ELTA2017.05.02 14:51

Praėjus dviem savaitėms po ginčytino referendumo dėl konstitucijos pataisų Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas grįžo į valdančiąją Teisingumo ir plėtros partiją (AKP), praneša agentūra AFP.

R. T. Erdoganas buvo vienas 2001-aisiais įkurtos partijos steigėjų. Tačiau po išrinkimo prezidentu 2014 metų rugpjūtį jis buvo priverstas partiją palikti, nes konstitucija įpareigojo jį, kaip valstybės vadovą, būti politiškai neutraliu. 

Balandžio 16 dieną vykusiame referendume turkai nežymia dauguma pritarė konstitucijos pataisai, vėl leidžiančiai prezidentui priklausyti partijai. Priešingai nei dauguma kitų konstitucijos reformų, ši nuostata įsigaliojo iš karto.

R. T. Erdoganas į partiją buvo grąžintas AKP būstinėje Ankaroje. Jis specialiame partijos suvažiavime gegužės 21-ąją sieks vėl būti išrinktas pirmininku ir tada pakeis premjerą Binalį Yildrimą, vadovaujantį partijai nuo 2016 metų gegužės. 

Tiesa, R. T. Erdoganas vaidino vadovaujantį vaidmenį partijoje ir formaliai nebūdamas jos pirmininkas. Opozicija baiminasi, kad prezidentas, jei kartu bus ir daugumos vadovas, įgis per didelę parlamento kontrolę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt